Není nic příjemného mít hladového vlka za zadkem, komentuje slávistické vedení Krmenčík

Není nic příjemného mít hladového vlka za zadkem, komentuje slávistické vedení Krmenčík

V belgické nejvyšší soutěži jde aktuálně zastihnout hned dva bývalé příslušníky základní sestavy Viktorie Plzeň, a sice Patrika Hrošovského z Genku a Michaela Krmenčíka z Brugg.

Oba nepřetrhli pouto ani po odchodu z Doosan arény. "S Páťou jsme se před pandemií dokonce dvakrát viděli. Před časem se stal poprvé otcem, narodil se mu syn. Ptal se, co a jak, prožíval jsem to všechno s ním. Gratuloval jsem mu po telefonu. Slíbili jsme si, že až se situace zklidní, přijedu za ním do Genku," pronesl na stránkách gol.cz český reprezentant.

A co vazby na soudobý západočeský kádr z Doosan arény. Gratuloval mu někdo z někdejších kolegů k titulu? "Psali mi už na konci března, kdy byla belgická liga ukončená neoficiálně. Odpovídal jsem jim, že to ještě není definitivní. Takže teď jim zpětně děkuju. Píšeme si s klukama často. Vím, jak trénovali při karanténě, i jak teď hráli přípravné zápasy. Myslím, že jsem dobře informovaný," doplnil na gol.cz nynější spoluhráč Simona Deliho či Eduarda Sobola.

Zatímco jeho First Division A byla ukončena, česká nejvyšší soutěž by se měla rozjet brzy a spolu s ní i pokračování stíhací jízdy Viktorie za vedoucí Slavií. Času na sledování bude dost a čerstvý mistr Belgie bude hnát dopředu své...

"Je dobře, že kluci budou mít zápasový rytmus, že už nemusí jenom běhat. Jsou natěšení, hladoví. V prvních kolech na jaře smazali z náskoku Slavie polovinu, budou ji stíhat dál. Z vlastní zkušenosti vím, že není jednouché držet náskok. Když jsme šli s Plzní za posledním titulem, Slavia nám šlapala na paty. Není nic příjemného mít hladového vlka za zadkem," připomněl na serveru gol.cz Krmenčík.

A jak se dívá na duely bez diváků s prázdnými tribunami? "Koukal jsem o víkendu na sestřihy bundesligy. Bez diváků jsou zápasy divné. Neslané, nemastné. Na lavičkách seděli hráči metr a půl od sebe, část náhradníků dokonce na tribuně, protože se na lavičku nevešli. Přišlo mi, jako když hrajete přípravný zápas s Rokycany. Ale na druhou stranu se aspoň hraje," uzavřel sedmadvacetiletý forvard, jehož slova najdete v magazínu Gól.