Každý gól dodá kus sebedůvěry, informuje nový zlínský ostrostřelec Fantiš

Každý gól dodá kus sebedůvěry, informuje nový zlínský ostrostřelec Fantiš

Zlínský Antonín Fantiš se po pauze způsobení koronavirovou krizí rozstřílel a během dvou přípravných duelů, v nichž proti Třinci (3:1) i Kroměříži (4:1) vždy odehrál jen poločas, skóroval hned čtyřikrát.

"Za každý gól jsem rád. Potěší a dodá kus sebedůvěry. Pořád lepší, než kdybych šance spaloval. Je to hezké, ale zatím o nic nejde. Doufám, že to vydrží a začne padat také v lize, protože sezona se nám zatím nepovedla," připomněl na stránkách idnes.cz odchovanec Příbrami.

Jak zdatní byli protivníci z nižších soutěží? "Soupeři byli houževnatí, svedli jsme hodně soubojů. Hlavně druholigové týmy jsou silovější, kolikrát to není až tak o fotbale. Kroměříž před zápasem trénovala spolu tři dny, přesto předvedli spoustu pěkných akcí a mohli dát dva tři góly. Pro nás je to vykřičník, musí se to zlepšit. Změna by už měla být vidět v generálce v Brně," burcoval fotbalista z moravské Letné, jehož vyjádření nabídl portál idnes.cz.

Co staronový trenér Bohumil Páník? "Hodně kluků tady trénoval, i mě, takže pro mě to změna není. Vím, jak chce hrát, jaké má tréninky. Dva roky jsem ve Zlíně nehrál, takže jsem se bez tři čtvrtě roku vrátil ke stejnému trenérovi," doplnil na serveru idnes.cz osmadvacetiletý rodák z Prahy, který by měl nastupovat na pravém kraji záložní řady Ševců. "Hrál jsem tam oba přípravné zápasy, na tréninku jsem tam také. Za trenéra Csaplára jsem nastupoval na každém postu kromě stopera, ale nejlépe se cítím tam, odkud můžu útočit."

Neobává se při zvýšené zátěži a náročném zápasovém programu zranění? "Říkám to pořád. Nejraději hraji zápasy. Bylo krásné začít spolu trénovat, ale po takové době jsou zápasy důležité a každý je chce hrát. Proto přece děláme fotbal. Podle mě to ale bude největší problém pro všechny týmy. Odehrát jedenáct zápasů během pěti týdnů je pro tělo nápor. Když připočteme karetní tresty, zranění, tak někteří kluci můžou mít nespočet minut. Pokud nebude dobrá regenerace - sauna, studená voda, vířivka, masáže - tak to tělo zruinuje. To by se mělo vyřešit. Ne každý má doma vířivku a masérku," usmíval se Fantiš, jehož slova vyšla na idnes.cz.