Motivace nechybí, hrajeme o svoje smlouvy, o titul, o sestup, tvrdí Schick

Motivace nechybí, hrajeme o svoje smlouvy, o titul, o sestup, tvrdí Schick

Lipsko v souboji o bundesligový titul ztratilo domácí remízou 1:1 se sedmým Freiburgem. Posledních deset minut u toho byl také český reprezentační útočník Patrik Schick, jenž se v ohlasech vyjádřil jak k některým opatřením, tak k "atmosféře", která se ve spojitosti s restartem soutěží zmiňuje velmi často...

"Za klasického režimu náhradníci sedí s ostatními na lavičce, což nyní neplatilo. Seděli jsme vedle střídaček, každý měl svoji židli, mezi sebou jsme měli distanc a ještě jsme museli mít roušky. To bylo fakt hodně zvláštní. Lavička byla pouze pro realizační tým, samozřejmě i oni museli mít na obličeji masky," uvedl na stránkách Deníku Sport odchovanec Sparty.

Hlavní trenéři - v jeho případě Julian Nagelsmann - však koučovat s rouškou nemuseli. "Stalo se tak na poslední chvíli. A mělo to logiku. Náš kouč stál na lajně úplně sám ve vymezeném prostoru. Nemělo smysl, aby roušku měl. I tak to bylo prostě divné, zvláštní, ty prázdné tribuny… Hodně mi to připomínalo trénink. Slyšel jsem každý pokyn, každou komunikaci mezi klukama. Výkřiky záda, sám, to jsme slyšeli perfektně. V tomto ohledu to bylo zajímavé, ale bez diváků to není ono. Nicméně, zaplaťpánbůh, že můžeme hrát aspoň v těchto kulisách," pokračoval na portálu isport.blesk.cz bývalý forvard Sampdorie Janov, jenž je v Red Bull Areně zapůjčen z AS Řím.

Jak složitá je motivace a hecování před tribunami, které zejí prázdnotou a hráče nikdo nepovzbuzuje ani nežene dopředu? "Lidi tomu chyběj, mně osobně vážně moc. Pocit plného stadionu je neopakovatelný, teď na stadionu není ani noha. Ovšem motivace nechybí. Hrajeme o svoje smlouvy, o titul, o sestup. Navíc jsme začali jako první opravdu významná liga v Evropě, tudíž zápasy jsou nesmírně sledované. Vlastně veškerý zájem fotbalového světa je nyní upřený do Německa. Plno kluků má velkou šanci se ukázat. Nicméně, do ideálu má tento provizorní stav hodně daleko," doplnil na iSport.cz kolega Wenera s Poulsenem.

 

 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.