Žižkov si připsal cennou remízu na Spartě, která piluje presink. V druhém duelu ho nachytalo Táborsko

Žižkov si připsal cennou remízu na Spartě, která piluje presink. V druhém duelu ho nachytalo Táborsko

Sparta má za sebou poslední přípravný duel před restartem Fortuna:ligy, ve kterém na domácí půdě v Generali Česká pojišťovna Areně remizovala s druholigovou Viktorií Žižkov 3:3.

Letenský favorit v utkání třikrát prohrával, o což se v barvách hostů postarali Bazal, Nešický a Súkenník, nicméně Sáček, Tetteh a Dočkal dokázali vždy srovnat skóre.

Příští středu už se slavné "S" utká s druhou Viktorií Plzeň. "Celkově, když nebudeme hodnotit jen tenhle zápas, tak všechno proběhlo tak, jak mělo. Tréninky byly tvrdé, individuálně i pak ve skupinkách to mělo parametry. Věřím, že příští týden budeme připraveni," pronesl po závěrečném hvizdu jeden ze střelců Michal Sáček.

A na čem jeho tým v poslední době nejvíce pracoval? "V posledních dnech hlavně na výstavbě hry odzadu, abychom rychle kombinovali na jeden nebo dva doteky. V zápase se nám to tolik nedařilo, hlavně v první půli bylo hodně ztrát. Pracujeme i na defenzivní činnosti, pilujeme presink," ozřejmil svěřenec Václava Kotala.

Druhá polovina žižkovského kádru se v úterý utkala také s předním celkem ČFL Táborskem a po hokejovém výsledku mu podlehla 3:6. Pokud jde o další výsledky, Slovácku se podařilo udolat druholigový Třinec a FK Jablonec měl spoustu práce s Varnsdorfem, jehož skolil poměrem 2:1 po trefách Sýkory a Považance.

Úterní přípravy:

FK Viktoria Žižkov - FC MAS Táborsko 3:6 (1:2)

AC Sparta Praha - FK Viktoria Žižkov 3:3

1. FC Slovácko - FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

FK Jablonec - FK Varnsdorf 2:1 (2:0)

FC Slavoj Vyšehrad - FC Písek 5:0 (1:0)

SK Líšeň - MFK Chrudim 1:0 (0:0)