Kozáka blížící se nápor neděsí: Péčí o tělo se musí strávit více času, ale dá se takhle hrát

Kozáka blížící se nápor neděsí: Péčí o tělo se musí strávit více času, ale dá se takhle hrát

I když se ještě Fortuna:liga ani znovu nerozjela, Slavia už má na marodce Petera Olayinku a Sparta dokonce jak jednadvacetiletého Martina Graiciara, tak o rok staršího Davida Lischku.

Odborníci varují, že s náročným nahuštěným programem by mohly zranění přibývat a týmy, jejichž kádry nejsou až tak široké, by na to mohly v dalších týdnech doplatit.

Co si o tom myslí nejlepší střelec letenského "S" Libor Kozák, který má za sebou štace v Serii A i Premier League?

"Náročné to bude, vše je o rehabilitaci a odpočinku po utkání, protože čas mezi zápasy bude hodně krátký. Musí se pak péčí o tělo strávit více času, ale dá se takhle hrát," vzkázal ofenzivně laděný kolega Hložka, Drchala a Tetteha.

Zranění v kádru devátého celku tabulky jsou možným vyústěním velmi dlouhé individuální přípravy. "Může být. Zranění jsou i v běžné sezoně, není to jen tím, ale samozřejmě pro tělo a svaly to bude mnohem větší nápor. A tím pádem i větší riziko," upozornil někdejší forvard Lazia Řím či Aston Villy, který se na Prahu 7 přesunul ze Slovanu Liberec.

Na šetření však v profesionálním fotbale není kvůli konkurenčním bojům příliš prostoru. "Souboje k fotbalu patří. Není rozdíl, jestli jde o trénink, zápas nebo Ligu mistrů. Hráči jdou naplno i do tréninku. Tam si zranění kontrolovat jde, ale jinak je potřeba jít na sto procent," uzavřel sparťanský stoper Lukáš Štetina, jenž by mohl proti Viktorii Plzeň využít právě absence Lischky, který podle některých hlasů směřoval do základu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.