Do Sparty bych se rád vrátil, pořád je to klub, ve kterém jsem zažil 17 let, říká Čavoš

Do Sparty bych se rád vrátil, pořád je to klub, ve kterém jsem zažil 17 let, říká Čavoš

Sparťanský odchovanec Patrik Čavoš už je pár let součástí jihočeské kabiny, na jejíž partu nedá dopustit a vtipkovat směle může i s ostřílenými pardály typu Tomáše Sivoka či Jaroslava Drobného.

Právě golmánovi s dlouhou zahraniční minulostí, který je kvůli trénování lanařen zpět do bundesligy, je těžké dát branku i v jeho čtyřiceti letech...

"Je to hodně těžké. Jeho obliba je chytat střely hlavou. Když třeba vystřelíte slabší střelu, tak je docela potupa, když vám to chytí hlavou. Ale má takový německý styl chytání, hodně efektivní. Navíc je velký, vyplní hodně prostoru a umí zmenšit úhel," chválil svého zkušenějšího kolegu středopolař, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

Pětadvacetiletý záložník jinak už za Dynamo odehrál více než 100 soutěžních zápasů a protože před pár dny po zralé úvaze kontrakt prodloužil, další by měly následovat. "Základní důvod pokračování byl, že se mi líbí koncepce Dynama. Proč bych šel teď někam, kde bych byl čtvrtý pátý střední záložník. Začínal bych tam od nuly. Tady už jsem si pozici vybojoval. Navíc se mi líbí život v Budějovicích, pod trenéry se mi dobře hraje. Chci i v dalších sezonách s týmem potvrdit, že můžeme hrát každý rok takhle dobře," pokračoval na portálu idnes.cz bývalý hráč Kolína, v jehož barvách svého času debutoval ve druhé nejvyšší soutěži.

Nemohl by mít však časem i na víc a nelákal by ho například návrat do slavného "S", případně nějaký celek mimo rodnou zemi? "Každý kluk si chce zahrát fotbal v zahraničí. Já bych si to taky rád vyzkoušel. Ale teď nikam neutíkám. Žádnou vysněnou zemi nemám. Do Sparty bych se rád vrátil, pořád je to klub, ve kterém jsem zažil 17 let," připomněl na webu idnes.cz podřízený kouče Davida Horejše, který věří, že současná osmá pozice nemusí být konečnou. "Chceme do první ligy po pauze vstoupit, jako jsme hráli před ní. Máme výborný tým a chceme se umístit do šestého místa a zabojovat o evropské soutěže. Nejdřív Dynamo nikdo nebral. Až po sérii výher snad všichni uvěřili, že to nebyla náhoda."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.