Jsem sparťan a špatné postavení v tabulce mi vadí, říká Kotal, jehož zatím neuspokojil přístup hráčů

Jsem sparťan a špatné postavení v tabulce mi vadí, říká Kotal, jehož zatím neuspokojil přístup hráčů
OBSAHUJE OHLASY

Sparta sehrála po uvolnění opatření pět přípravných duelů s bilancí čtyř výher a jednoho remízového výsledku, který se zrodil v generálce na Viktorii Plzeń proti druholigové Viktorii Žižkov (3:3), jež na Letné hned třikrát vedla.

Hlavní trenér letenského "S" Václav Kotal z úterního výkonu neskrýval zklamání a devátý tým Fortuna:ligy má stále na čem pracovat. "Nejsem spokojený. Nemá smysl to víc rozebírat, uděláme to interně," pronesl na webu sparta.cz nástupce Václava Jílka.

Bolelo ho zejména počínání v defenzivní činnosti. "Obranná fáze je věcí celého mužstva, otázkou správné postavení, okamžitého přepínání do obrany. A tentokrát to od nás bylo pomalé," neměl problém přiznat šéf Costy, Štetiny, Hancka a spol.

"Mohli jsme vstřelit i více branek, ale pro nás musí krédo s takovým soupeř gól nedostat. A inkasovali jsme tři. To je základní věc, bez kvalitní obranné fáze to nepůjde," doplnil na sparta.cz ostřílený stratég.

Bude na Praze 7 potřeba pracovat s hlavami hráčů a vůbec mentalitou? Podle šéfa lavičky je to nevyhnutelné. "Sparta je klub, který má nějaké jméno, naše postavení v tabulce je špatné. Jsem sparťan a vadí mi to. Musíme to nějak napravit, přistupovat podle toho k zápasům a vyřešit naši situaci," burcoval mírně rozezlený spolupracovník Michala Šmardy, jehož si nejslavnější tuzemská značka přivedla ze Slovácka.

Restart Fortuna:ligy proběhne přesně za týden. "To přeci pro nás musí být ta správná motivace. A věřím, že bude. S hráči si vyhodnotíme zápas s Žižkovem a budeme se připravovat na ligu," zakončil krátké interview Kotal, jehož vyjádření si lze přečíst na webu sparta.cz.

Žižkov si připsal cennou remízu na Spartě, která piluje presink. V druhém duelu ho nachytalo Táborsko