Ševci nedali Zbrojovce vůbec žádnou šanci, Zavadil si zahrál proti Barošovi

OBSAHUJE VIDEO

Celky Opavy a Baníku absolvovaly uprostřed právě probíhajícího pracovního týdne generálku na rozjezd Fortuna:ligy, v rámci níž se po bezgólové první půli rozešli smírně 1:1.

Zatímco za domácí SFC se prosadil těsně po změně stran Dordič, prohru týmu, jehož vede Luboš Kozel, odvrátil sedm minut před koncem Buchta, jenž se dostal do hry až v průběhu.

Na plac se dostali také veteráni - zatímco nejstarší hráč soutěže Pavel Zavadil nastoupil v základní sestavě a na ploše vydržel osmdesát minut, než byl vystřídán Rychlým, Milan Baroš šel do akce až později.

V dalším duelu nestačila druholigová Zbrojovka na Zlín, který si z druhého největšího města České republiky odvezl pohodlný triumf 5:0.

V první půli padl jediný gól a to do vlastní bránky od domácího Štepanovského. Ve druhém poločase pak postupně úřadovali Poznar, Chwaszcz, Ikaunieks a Nečas, čímž jistě potěšili svého nadřízeného Bohumila Páníka.

Přípravná středeční utkání:

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:5 (0:1)
Branky: 25. vlastní Štepanovský, 58. Poznar, 67. Chwaszcz, 69. Ikaunieks, 87. Nečas.

Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Jiráček - Fantiš, Hlinka, Janetzký, Vakho - Poznar, Jawo.

SFC Opava - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 47. Dordič - 83. Buchta. Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dohnálek.

Opava: Fendrich – Harazim, Žídek, Hnaníček, Helešic – Mondek (66. Sus), Texl (75. Řezníček), Zavadil (80. Rychlý), Dordič (82. Zapalač) – Železník – Dedič (34. Schaffartzik). Trenér: Jiří Balcárek.

Laštůvka: Jánoš, Kuzmanovič, Stronati, Jirásek, Pokorný, Kaloč, Fleišman, Šašinka, Reiter, de Azevedo. Střídali: Baroš, Buchta, Budínský, Drozd, Fillo, Hrubý, Lalkovič, Potočný, Procházka, Smola, Svozil. Trenér: Luboš Kozel.