Dostaneme větší finanční podporou, než se plánovalo, o tento a příští rok nemám obavy, pochlubil se Tvrdík

Dostaneme větší finanční podporou, než se plánovalo, o tento a příští rok nemám obavy, pochlubil se Tvrdík

Slávistický tým je i s trenéry podle Jaroslava Tvrdíka až do pátečního dne v karanténě a pokud by se po další sérii testů neobjevil žádný nakažený, ještě tentýž den by sešívané mužstvo trénovalo.

"I přes vzniklou situaci stále platí, že chceme hrát. Pokud by byly testy v pátek i další kontrolní v pondělí v pořádku, hráči chtějí odehrát už úterní zápas v Mladé Boleslavi. Na fotbal se těší, situaci berou ale pochopitelně vážně a přistupují k ní s respektem," uvedl v interview pro Českou televizi předseda představenstva lídra tabulky.

Nemohlo by být pro Slavii nevýhodou, že ji nemohou hnát dopředu její fanoušci, kteří umí zejména v Edenu vytvořit fantastickou kulisu? "Klíčové soupeře jsme měli vítat v nadstavbě u nás v Edenu. Ještě v základní části ligy Plzeň, dále pevně věřím tomu, že i jako lídr poté v nadstavbě. Měli jsme mít výhodu domácího prostředí v případě udržení prvního místa. Hrát před našimi fanoušky, před Tribunou Sever je fantastická výhoda. Věřím ale tomu, že hráči to zvládnou. Líto je mi v této situaci především právě fanoušků. Měl jsem o víkendu možnost sledovat Bundesligu. Ten fotbal byl tichý, smutný. Otázkou zůstává, jestli se jedná o plnohodnotný fotbal. My tu situaci ovšem nedokážeme změnit. Nám nezbývá nic jiného, než hrát fotbal a dělat maximum v rámci možných epidemiologických opatření. Co bude dál, uvidíme," pokračoval jednapadesátiletý funkcionář.

Ten aktuálně nemusí řešit problematiku smluv, které mnohým ligovým borcům k třicátému červnu a navíc se může těšit na finanční injekci od majitelů, která v těžší době napomůže ke stabilizaci značky. "Slavia problém se smlouvami, které by končily 30. června, nemá. Klub má smlouvy se svými hráči vyřešené a jsme tak připraveni bez problémů ročník do stanoveného data 15. července dohrát. S hráči a manažery jsme se domluvili na snížení jejich platu o 35 % s tím, že bude toto snížení kompenzováno později, až se fotbalový průmysl vrátí do svých obvyklých ekonomických kolejí. Měl jsem obrovskou radost z toho, že se jednalo o rozhodnutí jednomyslné. Všichni aktéři si uvědomují, že se nejedná jen o problém zdravotní, ale také ekonomický. Od akcionáře dostal klub finanční plán, který počítá s větší finanční podporou, než se původně plánovalo. O tento a příští rok tak nemám obavy," uklidnil slávistickou obec Tvrdík, jehož stanovisko odvysílala Česká televize.

Covid-19 i v Edenu. Nastoupí Slavia příští úterý v Boleslavi? A vrátí se do hry zrušení nadstavby?