První šestku máme na dosah, je to náš hnací motor, neskrývá ambice uzdravený Kladrubský

První šestku máme na dosah, je to náš hnací motor, neskrývá ambice uzdravený Kladrubský

Čtyřiatřicetiletý veterán s profesní minulostí v Itálii či Řecku Jiří Kladrubský už je po operaci menisku zcela v pořádku a před pár dny v dresu jihočeského Dynama absolvoval i vítězný přípravný duel proti Táborsku (5:1).

Před koronavirovou krizí přišel o čtyři ligové utkání a mělo by nakonec zůstat jen u nich. "Koleno drží, paráda. Po operaci jsem najel na rehabilitační režim, pomalu jsem se zapojoval do běžeckých tréninků s klukama. Před čtrnácti dny jsem s nimi mohl být už na hřišti. Vyšlo mi akorát, že jsem připravený k pokračování ligy. Byť bez diváků, pořád se bude hrát o body," uvedl v interview pro sport.cz bývalý hráč Sparty či Slovanu Bratislava.

"Doktoři vazy zkoušeli, byly pevné. Takže nejvíc se nabízel meniskus. Zaplaťpánbůh za to, bral jsem ho jako rýmu v koleni. Druhý den po zákroku jsem odešel po svých domů. S křížovým vazem se to vůbec nedá srovnat," pokračoval na sport.cz svěřenec trenéra Davida Horejše, jehož bude ještě čekat operace chrupavky, jíž ovšem odkládá až na konec kariéry...

"Snad ještě chrupavka vydrží. Rehabilitace by byla na půl roku, vracet se by pro mě bylo těžký," doplnil exreprezentant, jehož chlebodárce aktuálně sídlí na osmé pozici, ale pošihlává i po lepším umístění. "První šestku máme na dosah, je to náš hnací motor. Byla by škoda po takové sezoně to nezkusit," uzavřel na sport.cz Kladrubský, jenž ve stále ještě přerušeném ligovém ročníku odehrál 884 minut čistého času s bilancí jedné vstřelené branky.

Středeční přípravný střet proti Viktorii Plzeň je generálkou na příští týden, kdy tým ze Střeleckého ostrova přivítá Liberec. Bude u obou utkání také on?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.