Klimenta už nic nelimituje, přesto má k nejvýkonnějším robotům Slovácka daleko...

Klimenta už nic nelimituje, přesto má k nejvýkonnějším robotům Slovácka daleko...

Hlavní trenér Slovácka Martin Svědík je na kondici pes a hodně na ni dbá, s tím, že po svých svěřencích žádá, aby se pracovalo v maximální možné intenzitě i během tréninkových jednotek.

Přesně to uvedl kondiční trenér mužstva z Uherského Hradiště a tedy jeho spolupracovník Miroslav Mikšíček, podle nějž bude zvládnout rytmus dvou zápasů týdně pro většinu ligových hráčů velmi náročné, protože málokdo je na to zvyklý.

Budou to mít starší hráči těžší? Ve Slovácku by se to mohlo týkat například Michala Kadlece či Milana Petržely. "Mladší hráči obecně regenerují líp. U starších trvá regenerace oproti dvacetiletým až dvakrát tak dlouho. Bude potřeba víc protáčet sestavu. Je to o komunikaci s hráči. Většina starších pochopí, když je trenér bude někdy šetřit. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Pro všechny je to nové. Kritický bude už druhý týden ligy, kdy budete mít třetí, čtvrtý, pátý zápas rychle po sobě. Pak hrozí úponové, svalové zranění. Kondičně to kluci asi zvládnou. Jenže odehrajete utkání, zregenerujete a jdete rovnou do předzápasové taktické přípravy. Při takovém režimu už nemůžete dát do tréninku kondici," vyprávěl v interview pro iSport.cz člen realizačního týmu šestého celku prvoligového peletonu.

Kdo z kádru Slovácka by mohl zvládnout zvýšenou zátěž bez problémů? "Určitě Lukáš Sadílek a Vlasťa Daníček. To jsou jednoznačně naši roboti. Několik zápasů dvakrát týdně by měli zvládnout. Velmi dobře je na tom dneska už i Venca Jurečka, který s námi prodělal už druhou přípravu. Totéž platí pro Dana Marečka. Všechno to jsou středoví hráči, kteří toho v utkání napracují nejvíc. Určitě nemáme tak široký kádr jako Sparta nebo Slavia. To může být naše nevýhoda. Naštěstí se nám zatím vyhýbají větší zranění. Až na výjimky jsme kompletní," doplnil na serveru iSport.cz Mikšíček.

Bude už připraven do ostré akce i šestadvacetiletý útočník Jan Kliment, jenž zatím po svém návratu do rodné země stihl za tým odehrát 92 minut čistého času? "Honza měl nejdelší výpadek, zhruba dva měsíce. Ale celý týden už trénuje s týmem. Snažíme se ho nachystat tak, aby se do toho co nejrychleji dostal do herních věcí a byl schopen zvládnout aspoň část utkání. Nic ho nelimituje, je v pořádku. V tréninkovém procesu nebyl dlouho ani Kalabiška, poslední zápas odehrál v zimní přípravě s Uničovem, v němž se zranil. Je jasné, že mu chybí zápasový rytmus," zakončil kouč operující na Městkém stadionu Miroslava Valenty, jehož chlebodárce má stejný počet bodů jako pátá Mladá Boleslav a pouze o bod méně než čtvrtý Baník Ostrava.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.