Kozel: Vše spíš směřujeme k příští sezoně. Aby byla tou, v níž se bude hrát stoprocentně o evropské poháry

Kozel: Vše spíš směřujeme k příští sezoně. Aby byla tou, v níž se bude hrát stoprocentně o evropské poháry

Jak složité bude pro hlavního kouče Baníku Luboše Kozla vybrat základní sestavu na úterní Příbram? Pauza přeci jen byla dlouhá a Ostrava absolvovala jen dva přípravné duely.

"Hráče už nějaký čas vídáme pravidelně každý den. Děláme si obrázek, jak kdo na tom je. Máme pár zraněných, není to tedy tak, že bych na všech pozicích vybíral ze dvou tří adeptů. Navíc někteří nemohou hrát kvůli kartám. Takže ve výběru jsme omezeni. Myslím, že vzhledem k náročnému programu, který všechny čeká, se hráči budou točit. Stěží některý tým dohraje soutěž s jednou jedenáctkou," avizoval v rozhovoru pro gol.cz bývalý stratég Dukly.

Ten potvrdil, že hodlá hojně využívat i nově povolených pět střídání. "Vítám tuto možnost. Jednak trenérům přinese víc možností z taktického hlediska, co s mužstvem během zápasu udělat. Také se třeba víc dostane na mladé kluky. Jsou utkání, která jsou ke konci rozhodnutá a střídat už nemůžete. Takhle na hřiště může přijít další hráč a získá zkušenosti," pokračoval v magazínu Gól šéf Baroše, Kuzmanoviče či Smoly.

Jeho tým momentálně sídlí na bramborové pozici, třetí Jablonec je mu však vzdálen na pouhé dva body. Bude právě atak bronzovného umístění cílem číslo 1? "Takový cíl nikdo nevyřkl. Z dlouhodobého hlediska pracujeme na tom, abychom se snažili bojovat o poháry. Pokud bychom je uhráli už nyní, jen dobře. Víme však, že máme těžký los. Bodové rozdíly mezi týmy kolem nás jsou minimální. Pracujeme také na tom, aby se mužstvo obměnilo i věkově. Směřujeme všechno spíš k příští sezoně. Aby byla tou, v níž se bude hrát stoprocentně o evropské poháry," proklamoval Kozel, jehož vyjádření najdete na webu gol.cz.

Restart ligy zastihne Baník v soubojích s Příbramí a Zlínem, čili celky, které nedávno měnily trenéry. "Informací o soupeřích celkově příliš není, přátelská utkání se totiž hrají za zavřenými dveřmi. Oba trenéři navíc můžou udělat změny oproti svým předchůdcům, což je pro nás trošku záludné," přiznal na stránkách Gólu šéf ostravské lavičky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.