Souček má sebevědomí na rozdávání a přechodu na Letnou se nebojí: Ukázalo se, že fotbal dělám dobře

Souček má sebevědomí na rozdávání a přechodu na Letnou se nebojí: Ukázalo se, že fotbal dělám dobře

Devatenáctiletý Filip Souček bude hráčem Opavy už jen pár týdnů a od léta se bude hlásit na Spartě, se kterou se v předstihu dohodl na kontraktu do závěru roku 2023.

Myslí už na příchod na Letnou? "Snažím se soustředit na to, co nás čeká v Opavě, na hru o záchranu. Abychom uspěli," ubezpečil na serveru idnes.cz nadějný teenager, jenž se ve Slezsku učí od nejstaršího hráče Fortuna:ligy Pavla Zavadila, jenž Spartou prošel taky.

Slavné "S" už však v hlavě má. "Sparta pro mě byla jasná volba. Odmala jsem ji sledoval. Přestup do ní je pro mě krok dopředu. Jsem rád, že jsem dostal takovou šanci, protože Sparta je pro mě nejlepší klub v Česku a hrát tam... No, zatím trénovat, ale budu mít příležitost se chytit, což je super," pochvaloval si Souček, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Základní sestavu ovšem v metropoli zaručenou nemá, ale protože má sebevědomí, dotyčné výzvy se nebojí. "Ukázalo se, že fotbal dělám dobře. Jen tak musím pokračovat. Sebevědomí mám, nebojím se toho. Je tam velká konkurence, ale pokud ukážete své kvality, šanci dostanete. A tu musíte chytit za pačesy, dokázat, že do mužstva patříte," uzavřel svěřenec kouče Balcárka, který má k tomuto datu na kontě patnáct prvoligových startů a čtyři žluté karty.

Desátý červnový den nastoupí patnáctá Opava v rámci odloženého devětadvacátého kola právě na Spartě, což bude hodně pikantní...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.