Hoftych: První tréninky po pauze vypadaly, jako kdyby kluci přišli na testy z krajského přeboru

Hoftych: První tréninky po pauze vypadaly, jako kdyby kluci přišli na testy z krajského přeboru

Fortuna:liga se opět rozjede již tuto sobotu a to dohrávkou třiadvacátého kola mezi Teplicemi a Libercem. Jak je podještědský soubor ze stadionu U Nisy připraven na náročné soutěžní boje?

"Jsme takový startovací zajíc. Pevně věřím, že jsme dobře nachystaní. Chtěli bychom se vrátit do formy, s níž jsme ligu zakončili," citoval web fcslovanliberec.cz slova hlavního kouče Pavla Hoftycha.

Návrat po pauze bolel, ale postupně si vše začalo sedat. "První tréninky po pauze vypadaly, jako kdyby kluci přišli z krajského přeboru po pauze na testy. Toto období trvalo tři dny, než se hráči dostali do práce s míčem. Na tréninku vypadáme stejně jako před pauzou. Ale na utkáních s Bohemkou i Varnsdorfem bylo vidět, že pro nás nejsou fotbalové věci tak lehké jako předtím. Klukům kdysi vycházely kombinace i na jeden dotek, působili klidně... Teď se dostáváme do situací krkolomněji, chybí nám krok. Jde o takové klasické období po letní, nebo zimní pauze," ozřejmil na klubových stránkách šéf Hybše, Mary, Elvise a spol.

Je mužstvo připraveno na sto procent? "Je jasné, že chybějí nějaké prvky do kvality v zápasovém provedení. Možná nám nepomohlo, že jsme nemohli vložit do programu víc přátelských zápasů. Dali jsme nakonec dva, nechtěli jsme hráče už před startem soutěže přetížit. Kumulace zápasů bude obrovská. Hráči jsou po fyzické, kondiční a soubojové stránce připraveni. Může chybět herní praxe, vytížení po 90 minut na celém hřišti a do toho i zkušenosti s náporem na psychiku, což nejde natrénovat. Soutěž je regulérní, když je pro všechny stejná, což podle mě je. Věřím, že dohrajeme ligu až do konce," doplnil na fcslovanliberec.cz Hoftych, jenž zastává názor, že "když jsou diváci na tvé, nebo občas i na soupeřově, straně, dokáží z hráčů vyždímat dvacet procent navíc."

To však zatím nejvyšší soutěži jen tak nehrozí a odezva fanoušků za vybojovaný míč či povedenou akci jistě bude chybět...