Conde bude ještě lepší než slávista Traoré, věští Páník. Jak vidí Ikauniekse a proč udělal z Jiráčka levého beka?

Conde bude ještě lepší než slávista Traoré, věští Páník. Jak vidí Ikauniekse a proč udělal z Jiráčka levého beka?

Když vedl Ševce Michal Bílek, na zlínské Letné zavedl systém 3-5-2. Zatímco on body sbíral, jeho nástupci již tak úspěšní nebyli a staronový kouč Bohumil Páník se tak po návratu do Baťova města opět vrátil ke čtyřem obráncům v defenzivní linii.

A kapitána Petra Jiráčka posunul na levou strany obrany. "Výborně spolupracuje se záložníkem Vakhtangem Čanturišvilim. Jako zkušený hráč dokáže načíst hru, nepanikaří. Dokáže i přitvrdit, když o něco jde. Proč ne," uvedl na stránkách Deníku Sport šéf Zlína, který je v tabulce až čtrnáctý a restart ligy ho zastihne 26. května na jablonecké Střelnici.

Zdeněk Grygera a spol. si dost slibují i od šikovného španělského středopolaře s minulostí v Michalovcích Pedra Martíneze, jehož na jaře přibrzdilo zranění. "To je typický Španěl. Umí si najít prostor, který my nevidíme. On ho najde. Nebo si prostrčí balon mezi dvěma. Tyhle překvapivé věci má, svým myšlením je úplně někde jinde. I on nám může dodat improvizaci, krýt někomu záda," pokračoval na stránkách Sportu bývalý stratég Baníku Ostrava.

Velmi dobře se zatím jeví také útočníci, kteří by měli konkurovat Tomáši Poznarovi. Lotyš Dávis Ikaunieks, jemuž hrubě nevyšla jablonecká mise, by mohl na Moravě mohl napodobit své úspěšné jihlavské časy. "On góly dával a dávat je umí. To už nám ukázal. Je to hráč velkého vápna. Myslím, že i jemu pomohla pauza. Už vydrží třicet čtyřicet minut ve vyšším tempu. Na nějakou dobu vypadl Lamin Jawo. Fyzioterapeutka Katka ho dávala dohromady. Rozhodli jsme se, že ho nepošleme na hřiště, než nám dá svolení. V Brně už vydržel poločas a zase potvrdil, že je nepříjemný hráč. Jsem rád, že máme víc možností. Není to jen o jedenácti hráčích. Zlepšil se třeba mladý Nečas," doplnil na isport.blesk.cz kouč mužstva, které si tento týden pochutnalo na druholigové Zbrojovce Brno.

Největším trumfem by pak mohl být stále teprve devatenáctiletý záložník Cheick Oumar Conde, který svou hrou připomíná odborník Ibrahima Traorého, jenž prošel Zlínem a v poslední době září ve Slavii. A to není Guinea žádná vyhlášená fotbalová destinace. "Myslím, že bude ještě lepší. Je silný, má větší dynamiku a obrovskou schopnost organizace hry. Uhraje takové balony, u kterých člověk nečeká, že se vůbec dá. Myslím, že bude hrát ještě v této sezoně důležitou roli. Buď v základu anebo jako doskakující hráč," zavěštil si ve Sportu Páník.