Proč Holek rozesmutnil Kuřim, Vyškov i Líšeň a vybral si 1. A třídu hrající Rajhradice?

Proč Holek rozesmutnil Kuřim, Vyškov i Líšeň a vybral si 1. A třídu hrající Rajhradice?

Rajhradice jsou obec v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji a jsou také místem, kde v rámci 1. A třídy začne opět hrát fotbal třiatřicetiletý univerzál Mario Holek, jenž přitom na dospělé úrovni nehrál nic jiného než první ligu.

Ke kariéře se tak vrací na amatérské úrovni. "Budu hrát pro zábavu v Rajhradicích, kde bydlím. Pro mě je to tady ideální. Sednu na kolo a za tři minuty jsem na hřišti. To je komfortní. Neokrádám se o čas, který můžu trávit s rodinou, a mám i další aktivity. Některé kluky v mužstvu znám, ale spíš z dorostu nebo z juniorky v Brně. Odmala znám Robina Hájka, který má v Rajhradicích fotbal na starosti. Usnadnilo mi to rozhodování, když jsme se bavili, že tady začnu hrát," vyprávěl v rozhovoru pro idnes.cz bývalý reprezentant Česka, jenž musel v roce 2018 předčasně ukončit profi kariéry kvůli problémům se srdcem.

Zájem o jeho osobu přitom byl jak v krajském přeboru v Kuřimi, kde už se během zimy dokonce objevil, tak v druholigové Líšni či třetiligovém Vyškovu. Proč nedošlo právě na tyto adresy? "Časově by to bylo moc náročné. Cesta tam zabere 45 minut, pak dvě hodiny na hřišti a 45 minut zpět. Nechtělo se mi to plánovat a obětovat na úkor času a dětí. Rajhradice jsou v tomto ideální. Když máme trénink o půl šesté, za pět půl sednu na kolo a jedu. Nemusím řešit dopravu, odjezd, nic. Jasně, ve Vyškově trénuje Honza Trousil, můj bývalý spoluhráč z Brna. Opět by to ale znamenalo strávený čas. Zvykl jsem si na volnější režim, nemusím trávit víkendy na cestách. Z toho důvodu jsem do toho nešel. Třeba se ale za půl roku budu cítit tak, že do toho budu chtít jít, ale kdo ví? Teď jsem spokojený takhle. Jdu si zahrát pro zábavu, přijde zápas, na ten se těším. To mi stačí a vyhovuje," pokračoval idnes.cz citovaný odchovanec Zbrojovky s minulostí v ukrajinské Premier League.

Jak často se trénuje? "Tréninky máme dvakrát týdně a já se na ně těším. Zahraju si s klukama, kopnu do balonu, zpotím se, zadýchám se... o tom to asi je. Vzhledem k tomu, v jakém jsem žil tempu, je to dostatečné. Měl jsem zdravotní problémy a dva roky jsem nehrál, a i když jsem něco dělal, zaběhal jsem si nebo vyjel na kole, tak to fotbal nenahradí. I po tomhle tréninku jsem bolavý, na unavení to úplně stačí. Asi bych se do toho zase dostal, ale takhle si mezi tréninky tělo odpočine, rozsedí se. Mám už nějaké roky, přece jen jsem opotřebovaný a staré šrámy jsou cítit," přiznal na webu idnes.cz dlouholetý exsparťan, jenž před pár lety prošel také Duklou.

Pokud by se nižší soutěže předčasně neukončily, zahrál by si i nyní na jaře. Takhle pro něj začnou boje až v létě. Jak se těší na konfrontace s hráči horší úrovně, kteří se proti němu možná budou chtít vytáhnout? "Jsem v pohodě. Bohužel přišel koronavirus a netrénovalo se, ale už se zase začalo. Nás se zrovna tento týden sešel dostatečný počet na to, abychom si zahráli i fotbal. Nechám na trenérovi, co bude potřeba, abych hrál. A publikum? Lidi jsou různí, hráči jsou různí, ale doufám, že to bude v duchu fair play. Nějaké zápasy na úrovni krajského přeboru jsem viděl a nepozoroval jsem, že by tam byly extra vražedné zákroky. Neřeším to. Beru to tak, že si chci zahrát fotbal a mít z toho dobrý pocit," uzavřel na portálu idnes.cz Holek, jenž trénuje v nejmladší přípravky Brna svého potomka a brzy by se měl posunout do kategorie U7.