Pardubice myslí na budoucnost a pro případ postupu si našly náhradní domov

Pardubice myslí na budoucnost a pro případ postupu si našly náhradní domov

Současný lídr druhé nejvyšší české soutěže se musel zabývat otázkou, co by se stalo, kdyby k postupu mezi prvoligovou elitu opravdu došlo. A zjevně definitivní řešení nám bylo nyní odhaleno. 

Pardubice prozatím využívají k domácím utkáním stadion Pod Vinicí, jehož struktura nejenže neodpovídá podmínkám pro FORTUNA:LIGU, ona navíc pořádně neodpovídá ani podmínkám pro FNL, což staví tento ambiciózní celek do velké nevýhody.

Jako řešení se nabízí nový stadion, jenž už si město odhlasovalo a k jehož výstavbě by mělo dojít v září současného roku. Než na to dojde, pokusí se Pardubice dotáhnout současnou sezonu ke zdárnému konci. A na další ročník by je čekalo stěhování do Mladé Boleslavi.

„S Boleslaví máme dobré vztahy,“ vyjasnil stručně tento krok pro iSport.cz manažer Vít Zavřel, podle kterého se oba kluby dohodnuly na roční smlouvě.

Původním záměrem nicméně bylo, že by se domácí zápasy příští sezony konaly na půdě Viktorie Žižkov. Tento plán ale brzy padl.

„Viktorka už sama nesplňuje podmínky. Mají málo kanceláří, šaten. Bylo nám řečeno, že si druhý tým z praktického hlediska nedovedou představit,“ upřesňoval pro deník Sport Zavřel, ačkoliv věděl, že by tato destinace více vyhovovala zejména fanouškům. „Vlakem byste tam dorazili za tři čtvrtě hodiny, za deset minut dojdete na stadion. Bylo by to daleko zajímavější,“ doplňoval.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.