„Nechybělo moc a málem jsme podepsali Messiho i Guardiolu“

„Nechybělo moc a málem jsme podepsali Messiho i Guardiolu“

„Co by bylo, kdyby…“ Podobnou otázku si může klást spousta nejen současných, ale i bývalých ředitelů či vlastníků klubu, kteří měli dobrý čich na kvalitní hráče a trenéry. V samotném závěru se jim je však nepodařilo podepsat.

O to horší pro vás je, pokud vám uteče nenahraditelný jedinec typu Lionela Messiho. Právě o něj mělo v roce 2004 zájem Getafe, kde dříve působil trenér Enrique Sánchez Flores, jenž si přál argentinskému křídelníkovi umožnit více profesionálních zkušeností.

Stopku celému transferu nakonec vystavila opozice tehdy ještě v čele s nizozemským lodivodem Frankem Rijkaardem, který měl téže plány s Messim na Camp Nou.

„Psal se tehdy rok 2004 a my byli jen nepatrný kousíček od zisku Messiho. Když už se zdálo, že je vše hotové, tak do dohody zasáhl Rijkaard, který nás nechal samotné jen s našimi tužbami,“ svěřoval se prezident Getafé Ángel Torres.

A podobnou smůlu Torres zažil i o čtyři roky později. Getafe si hledalo nového trenéra a věřte nebo ne, svůj zrak upřelo na Pepa Guardiolu, jenž tou dobou působil u Barcelony B.

„Myšlenka byla taková, že se do Barcelony po konci Rijkaarda přesune Laudrup a my si od nich vezmeme Guardiolu. Laudrup se ale do Katalánska nikdy nedostal a vše skončilo tak, že se Pep přesunul k áčku...,“ vzpomínal Torres.