Coutinhova budoucnost? Bayern ho odmítá vykoupit a ani Barcelona jej nechce…

Coutinhova budoucnost? Bayern ho odmítá vykoupit a ani Barcelona jej nechce…

Philippe Coutinho má před sebou několik poměrně strastiplných týdnů. V současné chvíli laboruje se zraněním kotníku a jakmile se vrátí, pak nebude mít záruku pevného místa v sestavě.

Jurgen Klopp měl svým způsobem pravdu, když Coutinhovi před odchodem z Liverpoolu řekl „Zůstaň s námi a budeš hvězdou, staň se hráčem Barcelony a nevíš, co tě čeká.“ A tato slova možná brazilskému univerzálovi dnes uvízla v hlavě.

Situace je taková, že se Philippe v Barceloně nedokázal prosadit, načež byl vyslán do Bavorska, kde se měl pokusit najít svou optimální herní formu. Ani zde ale sedmadvacetiletému hráči pšenka nekvetla a prezident Bayernu nyní dokonce nově uvedl, že opci na trvalý přestup neuplatní… Vlastně už ani nemůže.

„Časový limit pro aktivaci opce vypršel, my jsme se rozhodli ji nevyužít. Teď se pokusíme naplánovat složení kádru pro příští sezonu a uvidíme, zdali v něm bude figurovat i Coutinho,“ uvedl nerozvážný šéf mnichovského klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Z daného tvrzení jsme mohli pochopit, že se Coutinho po konci této sezony vrátí zpátky do Katalánska a zdali by si jej potom Bayern přál podepsat, bude s Barcelonou jednat o nové přestupní částce. Opce ve smlouvě nás odkazovala na 120 milionů eur a nikdo neví, kolik bude současný lídr tabulky LaLigy považovat v létě. 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.