Werner zničil hattrickem Mohuč, tři body si připsal Bayern i Dortmund

Německá Bundesliga nám otevřela brány již svého sedmadvacátého kola, které nám opět zamíchalo pořadím v tabulce. Hertha ovládla derby s Unionem, Dortmund navázal na svou předchozí vítěznou sérii, ovšem i jeho bavorský rival zvládl svůj zápas vítězně, a Bayer Leverkusen podpořil své ambice týkající se umístění poblíž čela tabulky. Své utkání zvládl i další favorit, Red Bull Lipsko.

Borussia Dortmund pokračuje v excelentních ligových výkonech, když se nyní dokázala prodrat i přes nevyzpytatelný Wolfsburg. Ten se v rámci prvního poločasu nemohl pořádně ani dostat k míči a v závěru druhé půle musel dohánět již dvougólové manko. Jeho snahy definitivně zmařila červená karta Klause z 82. minuty.

Z popředí tabulky se nám pomalu začíná vytrácet Monchengladbach, který tentokrát na svém hřišti přivítal Bayer Leverkusen. Z tohoto poměrně střelecky nabitého utkání vytěžili více hosté, za něž prokázal chladnokrevnější cit v koncovce útočník Havertz, který svému týmu pomohl k výhře 3:1.

Bayern Mnichov předvedl s Frankfurtem lukrativní přestřelku, která nakonec skončil vítězstvím domácího týmu 5:2. Hosté obě své branky vstřelili po rohovém kopu a o obě se postaral obránce Hinteregger. Ten stejný muž byl i u třetího gólu, který ovšem tentokrát nasměroval do vlastní sítě.

Schalke doma v neděli překvapivě padlo s Augsburgem 0:3, Kolín nad Rýnem pak remizoval s rivalem z Düsseldorfu 2:2. Střeleckou parádu ukázal útočník Lipska Timo Werner, jenž skóroval třikrát a zničil Mohuč 5:0, český reprezentant Patrik Schick ve službách Lipska do utkání nezasáhl.

Bundesliga, 27. kolo:

Hertha - Union Berlín 4:0 (51. Ibišević, 52. Lukebakio, 61. Cunha, 77. Boyata)
Freiburg - Werder 0:1 (19. Bittencourt)
Gladbach - Leverkusen 1:3 (52. Thuram - 7. a 58. z penalty Havertz, 81. S. Bender)
Paderborn - Hoffenheim 1:1 (9. Srbeny - 4. Skov)
Wolfsburg - Dortmund 0:2 (32. Guerreiro, 78. Hakimi)
Bayern - Frankfurt 5:2 (17. Goretzka, 41. Müller, 46. Lewandowski, 61. Davies, 74. vlastní Hinteregger - 52. a 55. Hinteregger)
Schalke 04 - Augsburg 0:3 (6. Lowen, 76. Sarenren-Bazee, 90+1. Cordova)
Mohuč - Red Bull Lipsko 0:5 (11., 48. a 75. Werner, 23. poulsen, 36. Sabitzer)
Kolín nad Rýnem - Fortuna Düsseldorf 2:2 (88. Modeste, 90+1. Cordoba - 41. Karaman, 61. Thommy)