Teplice vyždímaly z minima maximum, Liberec i přes herní převahu padl

Teplice vyždímaly z minima maximum, Liberec i přes herní převahu padl

Tak dlouho se čekalo na restart ligy a pro Liberec to byl zrovna návrat jako z pekla. Ne z toho důvodu, že by se nenamotivoval k dobrému výkonu, ale hlavně proto, že si nevěděl rady s dobře připravenou obranou soupeře.

Teplice se pohybují ve třetí třetině tabulky, a tak potřebují body, chtějí-li usilovat o nějakých vyšších cílech. Pro duel s Libercem byla navolena taktika z toho více defenzivního soudku, která ovšem byla neuvěřitelně účinná.

Zaskočení hosté si mohli vylámat zuby na nepropustné obraně soupeře. Ze všech sedmnácti střeleckých pokusů se ani jednou neprosadili a vůbec jim nepomohlo to, že měli mnohem častěji míč ve své moci.

Domácí, kteří disponovali pouhými dvěma střelami na branku, dali do každé své akce všechno. První gól, o nějž se postaral Kučera, přišel po kvalitním protiútoku, jemuž předcházela neméně povedená přihrávka od Trubače. Druhý zásah přidal krátce po změně stran Řezníček, který si nabíhal na střílený centr. Celou akci přitom nastartoval sám gólman, jenž dobře nakopl míč, útočící hráč jej zvládl sklepnout do strany, kde si jej přebral Moulis. Právě jemu náležela asistence na druhou branku.

FORTUNA:LIGA, 23. kolo: 

FK Teplice – FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 37. Kučera (Trubač), 53. Jakub Řezníček (Moulis)
Karty: 19. Kodeš (TEP) – 74. Karafiát (LIB), 86. Beran (LIB)
Rozhodčí: Marek – Vodrážka, Batík
FK Teplice: Grigar – Radosta (77. Černý), Paradin, Čmovš, Knapík, Vondrášek (C) – Kodeš (81. Nazarov), Kučera (85. Žitný), Trubač, Moulis – Jakub Řezníček
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C) (64. Ma. Zeman), Kačaraba, Karafiát, Hybš – Hromada (72. Rondić), Mara – Malinský, A. Baluta (56. Beran), Pešek – Kuchta

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.