Chceme být první, kdo jí na jaře vezme body, vyhlíží středeční střet s Plzní Hancko

Chceme být první, kdo jí na jaře vezme body, vyhlíží středeční střet s Plzní Hancko

Slovenský reprezentant Dávid Hancko by vzhledem ke sparťanské defenzivní marodce neměl chybět v základní sestavě na Plzeň, proti které půjde sebevědomě naladěn i díky skutečnosti, že se mu podařilo skórovat jak proti Jihlavě, tak proti Dukle.

Ve Fortuna:lize ostatně na jaře hrával pravidelně i před přerušením. "Věřím, že jsem přesvědčil trenéra Kotala, aby mě dál nechával hrát. Myslím si, že kouč byl spokojený s celým týmem, ale ještě se máme kam posouvat a víme, co máme zlepšit. Snažíme se na tom pracovat a doufáme, že se to prokáže v soutěžních bojích," citoval web sport.sk slova na Letné zapůjčeného obránce toskánských Fialek.

Aktuální forma by měla být dobrá. "Jsem rád, že jsem vstřelil ve dvou přípravných utkáních dvě branky. Kondičně a také herně jsem se cítil během přípravy dobře," uvedl na webu sport.sk kmenový zadák Fiorentiny.

"Věřím, že to přenesu i do ligy a moje výkony budou mít stoupající tendenci a budu pomáhat Spartě k zisku co nejvíc bodů. Snažím se na trénincích pracovat co nejvíc tvrdě, abych to pak mohl ukázat i v zápasech," doplnil dvaadvacetiletý mladík, jehož slova vyšla na sport.sk.

Devátá Sparta přivítá druhou Viktorii již ve středu večer a doufá, že půjde o střet, který ji nastartuje k velké stíhací jízdě za špičkou...

"Nebude to jednoduchý duel, bude to šlágr kola. Na Plzeň se moc těšíme. Chceme být první, kdo jí na jaře vezme body. Nejdůležitější je, aby Sparta opět pravidelně vyhrávala. Všichni si přejeme, abychom tuto sérii odstartovali výhrou nad Viktorkou. Deváté místo nezní dobře, ale ztráta na týmy před námi není velká. Když to s Plzní dobře nastartujeme a potom v tom budeme pokračovat, posune nás to na příčky, ze kterých můžeme hrát o Evropskou ligu. Probojovali jsme se i do semifinále poháru a bylo by pěkné zakončit sezonu triumfem právě v něm," připomněl přítel o pět let starší profesionální tenistky Kristýny Plíškové MOL Cup, jehož finále je na programu těsně po dohrání ligy.