Klub ligových brankářů může mít po třech letech nového člena, který předstihne i Vaclíka...

Klub ligových brankářů může mít po třech letech nového člena, který předstihne i Vaclíka...

Protože se sedmatřicetiletému veteránovi Tomáši Grigarovi v rámci nejvyšší tuzemské soutěže podařilo udržet dvě čistá konta za sebou (v březnu proti Slovácku i v květnu proti Slovanu Liberec), je velmi blízko k významné individuální metě.

Teplické jedničce už chybí pouze jedna jediná nula ke vstupu do prestižního Klubu ligových brankářů týdeníku Gól, jenž sdružuje gólmany, kterým se podařilo v prvních ligách vychytat nejméně 100 čistých zápasů.

První šance na pokoření oné hranice přijde již poslední květnovou středu v rámci 25. kola Fortuna:ligy ve vršovickém Ďolíčku, kde jsou doma Bohemians Praha 1905.

Posledním strážcem svatyně, který dosud do Klubu vstoupil, byl jeho velezkušený vrstevník z Baníku Ostrava Jan Laštůvka, jenž si na zdejší mapě zachytal také za Karvinou či Slavii.

Dalším čekatelem pak je současný reprezentant Tomáš Vaclík ze Sevilly. Konto exvítkovického brankáře pravě teď zdobí 97 nul, ale protože se LaLiga pořád ještě nerozjela (má se tak stát až 11. června), opora Sklářů ze Stínadel má velkou šanci, že na brány prominentních brankářů zaklepe o něco dříve...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.