Neříkám, že jsem extra pomalý, ale Fillo je dynamičtější, chválí zkušeného kolegu taktéž uzdravený Jánoš

Neříkám, že jsem extra pomalý, ale Fillo je dynamičtější, chválí zkušeného kolegu taktéž uzdravený Jánoš

Pakliže by se Fortuna:ligy nepřerušila, Adam Janoš už by si v sezoně zřejmě nezahrál, protože si ve dvaadvacátém kole poranil rameno. Kvůli koronavirové krizi však vynechal pouze dva ligové duely a už je opět připraven navléci trikot Baníku.

"Vypadalo to, že tato sezona bude pro mě blbá, ale pokazil jsem si ji sám. Na podzim jsem měl menší zranění a pak kvůli červené kartě stop na tři zápasy. A pak přišlo to rameno. Takže svým způsobem jsem trochu rád, že se liga odložila. Má to pro i proti," ozřejmil v interview pro idnes.cz sedmadvacetiletý univerzál.

Ostré bitvy už se neobává. "Před tréninkem, když si kopeme, lezu do brány, a to teď přemýšlím, zda mám skočit po míči, spadnout na rameno. Ale zatím drží, vše je v pohodě. K tomu se snažím cvičit a posilovat ho. Asi už to nebude jako dříve, ale snad vydrží. Bavil jsem se o tom s Markem Matějovským, který to měl také, a další problémy neměl. Doufám, že to bude dobré. Nevím, jestli to má nějaký extra velký vliv, ale osvalení pomůže tomu, aby rameno vydrželo. Pokud by mi zase vypadlo, asi bych to musel řešit operativně," ozřejmil idnes.cz citovaný exsparťan s minulostí v Jihlavě či Mladé Boleslavi.

Bude na kraji obrany v úterý proti poslední Příbrami v sestavě on, nebo Martin Fillo, který se také vrací po zranění? "S přípravou jsem začal o dva tři týdny dříve než Martin. Pokud budu mluvit za sebe, tak kondici bych měl mít, i tu herní, protože jsme teď odehráli nějaké přáteláky. Martin na tréninku už všechno zvládá, v minulém utkání v Opavě si dvacet minut i zahrál, ale uvidíme. Obě varianty jsou otevřené. Jako záskok mě trenér v obraně může použít, ale bude záležet na formě všech hráčů. Pokud Filous bude připravený, určitě bude hrát. V mém případě jde vážně jen o záskok, i když jsem tam dříve hrával. Jakkoliv máme podobný styl, tak Martin převážně hrává na lajně. Je i dynamičtější, neříkám, že jsem extra pomalý, ale celý život jsem většinou byl ve středu zálohy. Pravého obránce jsem si zahrál rok dva. Tudíž vím, co od toho očekávat. Do obrany zvládám docela dost, i dopředu jsem nějaké věci měl. Takže pokud mě tam trenér bude chtít znovu postavit, vůbec bych si nestěžoval. Jsem rád, když mohu nastupovat a kdekoliv v sestavě pomoct," objasnil na idnes.cz svěřenec trenéra Luboše Kozla, jenž v tomto ročníku zasáhl do čtrnácti duelů a dosud neskóroval.

Co přesně od šestnáctého celku tabulky, který bude doma, čeká? "Upřímně vůbec nevím, protože vyměnili trenéra. Pavel Horváth byl coby hráč hodně herní. Neviděl jsem žádné jejich přáteláky, nic se ani nenatáčelo. Bude to takové oťukávání. Příbram se mohla zlepšit, ale to poznáme až v zápase. My se chceme soustředit na naši hru, abychom hráli naším stylem, přehráli je a předvedli výkon, který trenér od nás očekává," uzavřel hráč čtvrtého týmu Fortuna:ligy, jehož stanovisko publikoval web idnes.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.