Pro nás není rozdíl, jestli hrajeme proti Spartě nebo Opavě, hlásí Kayamba. O čem mluvil s Kangou?

Pro nás není rozdíl, jestli hrajeme proti Spartě nebo Opavě, hlásí Kayamba. O čem mluvil s Kangou?

Pakliže osmadvacetiletý rychlík ve službách Viktorie Joel Kayamba nastoupí i ve středu večer na pražské Letné, v nově započaté sezoně si připíše start s pořadovým číslem 18.

Uprostřed pracovního týdne půjde o střet devátého s druhým celkem tabulky. "Samozřejmě se těšíme moc, už dlouho jsme na to čekali a teď se to konečně blíží. Pro nás není rozdíl, jestli hrajeme proti Spartě nebo třeba proti Opavě, my potřebujeme vždy bodovat. Beru to jako každý zápas, ale bude to určitě emotivní a zajímavé utkání," předpověděl bývalý středopolař Pardubic či Opavy, jehož slova zazněla na stránkách fcviktoria.cz.

Dlouhá individuální příprava pro něj žádný strašák není a to samé platí i pro případné sehrání. "Teď bude vidět, kdo je na to připraven a kdo není. V pauze jsme trénovali, hráli tři přáteláky. Samozřejmě teď půjde o ligový zápas, takže to určitě bude rozdíl, ale věřím tomu, že jsme velmi dobře připraveni. Bylo důležité přáteláky odehrát, abychom viděli, jak jsme na tom kondičně i herně. Vstřelili jsme 11 gólů, to je pozitivní. Věřím, že jsme si i díky tomu zvýšili sebevědomí a jsme opravdu dobře připraveni," pronesl svěřenec Adriana Guľy, který čelí ve středové řadě velké konkurenci.

Jako výraznější problém nevidí ani prázdné tribuny a absenci divácké atmosféry. "Určitě to bude rozdíl. Fotbal bez diváků, to není úplně ono, ale my se musíme soustředit na naše výkony. Fanoušci jsou důležití. I když s námi nebudou, budou se dívat u televize a fandit nám," doplnil na webu fcviktoria.cz křídelník, jehož tým táhne dlouhou sérii výher.

Z kádru nejbližšího supeře je tu a tam v kontaktu s o něco starším záložníkem Guélorem Kangou. Nijak zvlášť se však nehecovali. "V neděli mi volal. Nejsme v kontaktu jen před vzájemným zápasem, občas si takhle voláme. Je jasné, že mi neříká, jak jsou nachystaní, já mu to také neříkám. Bude to překvapení," uzavřel na fcviktoria.cz Kayamba, jenž už je součástí západočeského dění téměř rok a půl.

Chceme být první, kdo jí na jaře vezme body, vyhlíží středeční střet s Plzní Hancko