Darida by mohl provětrávat Kariuse, o německého brankáře se zajímá Hertha

Darida by mohl provětrávat Kariuse, o německého brankáře se zajímá Hertha

Gólman, který se „proslavil“ ve finále Ligy mistrů 2018 Loris Karius nedávno ukončil nevydařené angažmá v Besiktasi Istanbul. Do Turecka zamířil na hostování z Liverpoolu a pravděpodobně se na Anfield Road nevrátí. Dle anglických zdrojů se o něj zajímá bundesligová Hertha Berlín.

Šestadvacetiletý brankář by se tak mohl stát spoluhráčem českého reprezentanta Vladimíra Daridy. Karuis po tragickém výkonu ve finále Ligy mistrů z roku 2018 nepřesvědčil ani na hostovaní v Besiktasi Istanbul a po nesrovnalostech ohledně výplat sám angažmá ukončil, píše sport.cz.

Návrat k Reds je málo pravděpodobný, mezi tři tyče by se dostal opravdu jen stěží, byť má s Liverpoolem platnou smlouvu ještě dva roky. Přestup se ukazuje jako nejideálnější řešení.

Jedničkou v brance Herthy je pětatřicetiletý Nor Rune Jarstein. Bundesligový celek tak aktivně hledá náhradu. Karius by se o restart své kariéry mohl pokusit v rodném Německu. Přestupu může nahrávat i fakt, že vztahy mezi Liverpoolem a Herthou jsou na vynikající úrovni. Podle sport.cz prodejní částka ještě není známá. Avšak v 2016 Karius přišel do Liverpoolu za 6,2 milionů eur z Mohuče.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.