Látal: Klukům jsem řekl, že je budu potřebovat všechny. O evropské poháry chceme bojovat i v lize

Látal: Klukům jsem řekl, že je budu potřebovat všechny. O evropské poháry chceme bojovat i v lize
OBSAHUJE VIDEO

Sigma je sice v tabulce až desátá, ale pořád sní o tom, že si dokáže zajistit místenku do pohárové Evropy i s tuzemské nejvyšší soutěže. To vše i přesto, že se aktuálně naléhá v semifinále MOL Cupu a k oné jistotě ji tak chybí pouhé dva duely.

Myšlenky na domácí pohár jdou podle Radoslava Látala zatím stranou. "Nejprve se musíme soustředit na ligové zápasy. O evropské poháry chceme bojovat i v lize," informoval na webu sigmafotbal.cz hlavní kouč hanáckého souboru z Androva stadionu.

Jeho tým bude poprvé soutěžně v akci v úterý od 18:00 na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty, kde je doma lépe postavené Slovácko. "První kolo bude možná trošku neznámá, ale to je pro každé mužstvo stejné. Po prvním kole budeme mít k dispozici více informací, ze kterých budeme při taktické přípravě vycházet. I tak si myslím, že se se Slováckem dobře známe," pokračoval na klubových stránkách bývalý stratég Košic, Spartaku Trnava či Piastu Gliwice.

Pokud jde o náročný program, šéf Pilaře, Yunise, Jemelky a spol. již kabině avizoval, že hodlá využít kompletní soupisku. "Kádr pro zbytek sezóny máme složený z 22 hráčů plus 3 brankářů. Klukům jsem řekl, že je budu potřebovat všechny, protože program zápasů bude náročný. Navíc můžou nastat tresty za karty nebo zranění. Počítám s tím, že sestava bude rotovat a příležitost dostanou všichni," doplnil Látal, jemuž navýšení ze tří na pět střídání vyhovuje a určitě dotyčnou možnost využije.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.