Klokani v Ďolíčku přejeli jednoznačně Teplice, Sparta doma nestačila na Plzeň

Restartovaná nejvyšší tuzemská soutěž nabídla během úterního podvečera hned čtyři své duely.  V tom prvním se představil Jablonec, který doma vyzval Zlín. Severočeský tým dostal v prvním poločase do vedení Holík, ale po změně stran museli svěřenci kouče Rady hubený náskok uhájit, neboť od 48. minuty dohrávali v početní nevýhodě. I přes vyloučení Plechatého nakonec tři body získali.

Duel Příbrami s Ostravou branku nenabídl a oba celky se rozešly smírně, stejně jako Slovácko s Olomoucí. Vedoucí Slavia zavítala na půdu Mladé Boleslavi, kde nutně potřebovala získat tři body. To se nakonec pražskému celku podařilo, když jedinou branku utkání obstaral v prvním poločase Ševčík.

Středeční podvečer nabídl další čtyři zápasy restartované nejvyšší soutěže v Česku. Bohemians 1905 přivítaly v Ďolíčku Teplice a rozhodně se se svým soupeřem nepáraly. Skóre otevřel již ve 12. minutě Jindřišek z penalty. Náskok pojistil o devět minut později Hronek. Po změně stran pokračovalo trápení hostů, které vyústilo ve vlastní branku Nazarova. V nastaveném čase pak upravil na konečných 4:0 Vacek.

Zatímco duel Opavy s Karvinou branku nenabídl, v Českých Budějovicích rozhodla jediná trefa, kterou vstřelil za Liberec ve druhém poločase Baluta.

Šlágr kola se odehrál na Letné, kde se však nakonec ze tří bodů radovali hosté. Plzeň zacílila již v prvním poločase, kdy otevřel skóre Kalvach. Náskok pojistil po změně stran Beauguel a na výsledku již nic nezměnila trefa Karlssona v závěru.

FK Jablonec - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 31. Holík. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Ratajová. ŽK: Conde, Jiráček (oba Zlín). ČK: 48. Plechatý (Jablonec). Bez diváků.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Hübschman - Pleštil (73. Kratochvíl), Matoušek (50. Jeřábek), Považanec (81. Chramosta), Sýkora - Dočekal (81. Pilík). Trenér: Rada.
Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Jiráček - Hlinka, Conde (59. Martínez) - Fantiš (59. Džafič), Janetzký (69. Jawo), Čanturišvili (86. Bartošák) - Poznar. Trenér: Páník

FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Klíma - Moláček, Caletka. ŽK: Hofmann, Daníček, Reinberk, Svědík (trenér) - Breite. Bez diváků.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček, Havlík - Petržela (80. Zahustel), Sadílek, Navrátil (87. Kalabiška) - Jurečka (70. Zajíc). Trenér: Svědík.
Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála (89. Greššák), Houska, Breite, Chytil (71. Zahradníček), Falta (71. Daněk) - Juliš (85. Yunis). Trenér: Radoslav Látal

FK Příbram - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Batík - Královec (video). ŽK: Kingue, Pazdera, Kříž - Buchta, Jirásek, Baroš. Bez diváků.
Příbram: Melichar - Kvída (46. Pazdera), Dramé, Kingue, Nový - Tregler (63. Soldát), Rezek - Antwi (76. Pinc), Zorvan (84. Kříž), Polidar - Slepička (63. Díl). Trenér: Horváth.
Ostrava: Laštůvka - Jánoš, Pokorný, Stronati, Fleišman - Jirásek, Kaloč - De Azevedo (63. Reiter), Kuzmanovič (70. Baroš), Buchta (63. Lalkovič) - O. Šašinka (82. Smola). Trenér: Kozel

Mladá Boleslav - Slavia 0:1 (0:1)
Branka: 22. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík - Adam (video). ŽK: Mazuch, Wágner - Stanciu.
Ml. Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Mazuch, Túlio - Hubínek, Janošek (77.Arroyo) - Ladra, Budínský, Fulnek (46. Wágner)- Jiří Klíma (69. An-Če čun). Trenér: Weber.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Traoré (29. Provod), Holeš - Masopust (89. Frydrych), Stanciu, Ševčík (58. Takács) - Tecl (89. Mussa). Trenér: Trpišovský

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 4:0 (2:0)
Branky: 12. Jindřišek z pen., 21. Hronek, 64. vlastní Nazarov, 90.+2 Vacek. Rozhodčí: Pechanec - Horák, Myška - Julínek (video). ŽK: Kodeš, Knapík, Řezníček (všichni Teplice). Bez diváků.
Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Hůlka, Schumacher (82. Nečas) - Bartek, Hronek (82. Vacek), Jindřišek, Vaníček (60. Květ) - Pulkrab (73. Puškáč), Vodháněl (60. Podaný). Trenér: Klusáček.
Teplice: Grigar - Paradin (46. Nazarov), Čmovš, Kodeš, Vondrášek - Knapík (68. Černý) - Moulis, Kučera (46. Žitný), Trubač, Radosta (46. Hýbl) - Řezníček (78. J. Mareš). Trenér: Hejkal

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 50. Baluta. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. ŽK: ŽK: Čavoš - Hybš, Pešek. Bez diváků.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Brandner (74. Rabušic), Čavoš, Šulc (55. Schranz), Havelka, Mészáros (69. Granečný) - Ledecký. Trenér Horejš.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský, Baluta (80. Hromada), Alibekov, Mara, Pešek (53. Zeman) - Kuchta (67. Rondič). Trenér Hoftych

SFC Opava - MFK Karviná 0:0
Rozhodčí: Franěk - Novák, Váňa. ŽK: Zavadil, Schaffartzik, Žídek - Smrž. Bez diváků.
Opava: Fendrich - Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic - Texl (56. Mondek), Souček (77. Řezníček), Zavadil, Dordič - Schaffartzik (56. Juřena) - Železník (87. Rychlý). Trenér: Balcárek.
Karviná: Bolek - Ndefe (79. Čonka), Šindelář, Rundič, Moravec - Janečka (65. Ba Loua), Smrž (46. Bukata), Qose - Vukadinovič (65. Eduardo Santos), Lingr, Taiwo (90.+1 Guba). Trenér: Jarábek

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Branky: 87. Karlsson - 26. Kalvach, 52. Beauguel. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Vlček - Ardeleanu (video). ŽK: Costa, Krejčí, Štetina, Kanga, Kozák - Kalvach, Limberský, Řezník. Bez diváků.
Sparta: Heča - Vindheim, Štetina, Costa, Hancko - Sáček (64. Karlsson), Krejčí - Kanga, Dočkal (82. Frýdek), Hložek (82. Kozák) - Tetteh. Trenér: Kotal.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Kayamba (77. Kopic), Beauguel (71. Chorý), Kovařík (90.+1 Mihálik). Trenér: Guľa