Holeš poprvé ve Slavii jako štítový záložník? Podle spokojeného Trpišovského nešlo o experiment...

Holeš poprvé ve Slavii jako štítový záložník? Podle spokojeného Trpišovského nešlo o experiment...

Sedmadvacetiletý univerzál Tomáš Holeš, jenž v minulosti prošel Hradcem Králové i Jabloncem, si v Mladé Boleslavi připsal osmý ligový start za Slavii, s tím, že v základní sestavě sešívaného "S" figuroval po šesté.

A možné ne naposledy - vítěz druhé nejvyšší soutěže z ročníku 2015/2016 byl totiž hlavním trenérem vítězného souboru Jindřichem Trpišovským po závěrečném hvizdu chválen.

Mohla za to i skutečnost, že poprvé za své působení v Edenu nastoupil na pozici defenzivního, čili štítového záložníka s vou roli zvládl...

"Sice se na to ještě musím podívat, Tomáš ale zahrál skvěle a dělal přesně to, co jsme po něm chtěli, navíc byl i velice klidný na míči," pronesl na jeho konto bývalý stratég Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec.

"Nápad s jeho přesunutím do středu hřiště původně vznikl už na soustředění v Portugalsku, bylo to ale před utkáním s Brönby, kde na té pozici skvěle zahrál Lukáš Provod a my tak od téhle varianty zatím upustili. Vrátili jsme se k tomu až teď během pauzy a celou dobu jsme na tom pracovali. Tomáše jsme na to připravovali a podle toho, jak na té pozici nejen v tomto zápase působí, musím říci, že to není jen nějaký experiment, ale může tam zapadnout natrvalo," avizoval na webu slavia.cz šéf vršovické lavičky.

Netradiční tah ligového lídra by opravdu mohl mít dlouhodobý charakter. "Nechci samozřejmě předbíhat, je to jen jeden zápas, stejně jako proti Boleslavi ale vypadal celou dobu, co ho na střed zálohy zapracováváme," přiblížil čtyřiačtyřicetiletý odborník, jehož tým v úterý navýšil náskok na čele na jedenáct bodů a nyní bude sledovat plzeňské počínání na Spartě.