Zima? Člověk si prý musí zvyknout na jeho pohyb, užitečnost směrem do defenzivy je ale obrovská

Zima? Člověk si prý musí zvyknout na jeho pohyb, užitečnost směrem do defenzivy je ale obrovská

Devatenáctiletý exolomoucký stoper David Zima už se ve Slavii rozkoukává víc a víc a důkazem budiž i herní vytížení z právě probíhajícího ročníku 2019/2020.

Zatímco v první polovině sezony odehrál v barvách Sigmy jen 156 minut čistého času, v dresu slavného vršovického "S" už je po třech startech v základní sestavě včetně boleslavského vystoupení na 226 minutách a navíc stále bez žlutého varování, čemuž na Hané neušel.

Ve městě automobilů se postavil vedle velezkušeného Ondřeje Kúdely a kouč Jindřich Trpišovský byl s jeho prezentací spokojen. "Doufáme sice, že do situace s obránci ještě promluví David Hovorka, výkon Davida Zimy je ale velkým příslibem. Mimo jiné i proto, že Ondra Kúdela má tři žluté karty a Laco Takács prodělal během pauzy zranění," ozřejmil na webu slavia.cz nadřízený Coufala, Bořila, Stanciua a spol.

Zima už se na vršovickou značku adaptoval a je opět jinde, než na startu jarní části. "Davidovi pauza možná naopak pomohla, měli jsme klid na práci s ním a přibyly mu měsíce v mužstvu. Nakonec ale vždy rozhoduje ostré utkání, se kterým si poradil. Zvláště v prvním poločase vyřešil několik situací a ukázal svoje předpoklady," doplnil na slavia.cz Trpišovský.

Bude mezi jedenácti vyvolenými také v sobotu na Sinobo Stadium proti třetímu Jablonci? Podle všeho ano. "Člověk si trochu musí zvyknout na jeho pohyb, jeho užitečnost směrem do defenzivy je ale obrovská," uzavřel hlavní trenér obhájce primátu, který kraluje Fortuna:lize s luxusním náskokem.

Hovorka je na tom velice dobře, začal dělat už i drobné věci s balonem. Kdy začne běhat Olayinka?