Holík před Slavií: Je škoda, že někteří kluci nemůžou, ale jsou tu jiní kvalitní hráči, takže se toho vůbec nebojím

Holík před Slavií: Je škoda, že někteří kluci nemůžou, ale jsou tu jiní kvalitní hráči, takže se toho vůbec nebojím

Krajní bek Libor Holík rozhodl druhou trefou v sezoně duel svého Jablonce se Zlínem, díky čemuž si severočeský celek ze Střelnice pojistil třetí pozici v tabulce.

Domácí brali plný počet bodů i přesto, že prakticky celou druhou půli hráli v oslabení. "Bylo to zápas o dvou polovinách. Když jsme ještě hráli v jedenácti, tak jsme docela dobře kombinovali odzadu. V druhé půli už šlo o to, jít do bloku a ubránit výsledek. To se nám podařilo a jsem za to moc rád, protože to byl moc těžký zápas. Jestli se nepletu, pustili jsme Zlín ve druhém poločase do jedné šance, takže si myslím, že jsme to zvládli dobře. Jsme rádi za tři získané body, jsou hodně důležité," informoval na webu fkjablonec.cz někdejší hráč Ševců.

Co říkal nezvyklé atmosféře bez lidí? "Nevím, jestli bylo na hřišti slyšet úplně každé slovo. Ale podle mě bylo snazší, když někomu zařvu záda nebo nějaký jiný pokyn. Dotyčný to slyší líp, než když budou na stadionu lidi. Dobré bylo, že jsme si to zkusili už v generálce s Varnsdorfem. Bylo to stejné. Zároveň je to škoda, protože fotbal se hraje pro lidi a když nemůžou být na stadionu, tak je to takové smutné. Ale nedá se nic dělat," krčil rameny perspektivní svěřenec kouče Petra Rady.

Již v sobotu čeká jabloneckou družinu výjezd do Edenu, kde nebudou moci nastoupit hned tři hráči, kteří jsou v zelenobílých barvách zapůjčeni právě ze Slavie (Matoušek, Sýkora, Jugas). Kvůli vyloučení se šlágr Fortuna:ligy navíc nebude týkat ani zadáka Plechatého, který je kmenovým hráčem Sparty a o motivaci by měl jistě postaráno...

"Bude to náročné. Je to Slavia, která vede ligu. Jedeme tam, nemáme tam co ztratit. Že někteří kluci nemůžou, to je škoda, ale zase tu jsou jiní, kteří jsou taky výborní fotbalisté, takže se toho vůbec nebojím," ukázal sebevědomí dvaadvacetiletý mládežnický reprezentant, jehož stanovisko si jde přečíst na webu fkjablonec.cz.