Coutinho dostává signály, že by se mohl vrátit na Ostrovy. Který dres by mohl po Liverpoolu nosit?

Coutinho dostává signály, že by se mohl vrátit na Ostrovy. Který dres by mohl po Liverpoolu nosit?

Před pár dny se objevila na veřejnosti informace, že Bayern Mnichov si sedmadvacetileté brazilské křídlo neponechá. Kmenový hráč Barcelony odehrál v Allianz Aréně v této sezóně 32 zápasů, ve kterých si připsal devět branek a osm asistencí. Vedení bavorského obra však odrazuje částka, za kterou by musela Coutinha vykoupit. Kouč Hans-Dieter Flick se nechal slyšet, že není s ohledem na cenu o jeho přínosu pro tým přesvědčen.

Roční hostování s možností opce tak po konci sezóny nebude přetaveno v trvalý kontrakt a Philippe Coutinho se má vrátit na Camp Nou. Barcelona však o jeho služby také zájem nemá, proto hledá nového nápadníka. Brazilský legionář přišel do Španělska v lednu 2018 z Liverpoolu za 142 milionů liber, ale svými výkony nepřesvědčil vedení, že by mohl být přínosem.

Katalánský gigant potřebuje během léta získat dostatek financí, aby mohla eliminovat ztráty vzniklé koronavirem, ale také spřádá plány, jak vykoupit z PSG Neymara. Za Coutinha očekává slušný balík, který by oběma plánům mohl pomoci.

Podle informací několika britských listů projevil o Coutinha zájem londýnský Arsenal. Tamní kouč Mikel Arteta již kontaktoval jeho agenta Kiu Joorabchiana, aby zjistil možnosti svého klubu. Není však jediným, kdo v Anglii zvažuje tento nákup. Hráče by si mohl dovolit i Newcastle United s novým majitelem v zádech.