Ve spolupráci Kangy s Vindheimem byly hrubé systémové nedostatky, funkční není ani Dočkal s Kangou, všiml si Koubek

Ve spolupráci Kangy s Vindheimem byly hrubé systémové nedostatky, funkční není ani Dočkal s Kangou, všiml si Koubek

Osmašedesátiletý odborník Miroslav Koubek, mezi jehož úspěchy patří i plzeňský titul z roku 2015, sleduje nebývalou vítěznou jízdu čtyřiačtyřicetiletého "slovenského Guardioly" Adriána Guľy s velkým respektem. 

Bývalý stratég Bohemians 1905, Slavie, Baníku i Boleslavi vypíchl zejména jeho neutichající pozitivitu. "Všiml jsem si, že je pozitivní za každou cenu, pochválí i policajty a sestřičky. Je až servilní a zatím to funguje. Uvidíme, co se stane, až se Plzni přestane dařit," citoval iSport.cz slova Koubka.

A jak se mu ve šlágru 25. kola Fortuna:ligy líbila Sparta, na jejíž lavičce sedí jeho známý Václav Kotal? "Z dnešní Sparty jsem zklamaný, oproti Plzni to bylo jako nebe a dudy. Sparta byla nebezpečná, až když přešla na dva útočníky a nakopávali to. Byla slabá – i běžecky, pomalá a dělala hrubé chyby v obraně," pronesl na stránkách Deníku Sport muž, jenž vypadl z trenérského světa v roce 2017.

Problémem na Letné jsou podle něj i automatismy mezi jednotlivými hráči, respektive řadami. "Největší problém byl, jak Sparta bránila atak Plzně. Ve spolupráci Kangy s Vindheimem byly systémové nedostatky hrubého zrna. Podle mě není funkční Dočkal společně s Kangou," podotkl na serveru isport.blesk.cz někdejší asistent české reprezentace.

A kdo mohl za dvě inkasované branky z kopaček Kalvacha a Beauguela? "Byla to tragická systémová chyba zadních řad Sparty, Kovařík nemůže mít tolik prostoru. Krejčí chyběl ve svém prostoru, Costa měl vystoupit dřív. A druhá trefa? Sáček musí líp předvídat, myslet defenzivně," uzavřel ve Sportu Koubek, jenž s Viktorií před pěti lety triumfoval také v domácím Superpoháru.

 Hovorka je na tom velice dobře, začal dělat už i drobné věci s balonem. Kdy začne běhat Olayinka?

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.