Hejkal potvrdil velkou bouřku kabině Sklářů: Kučera a spol. musí hrát fotbal za Teplice a ne za sebe

Hejkal potvrdil velkou bouřku kabině Sklářů: Kučera a spol. musí hrát fotbal za Teplice a ne za sebe

Byť cestovali Skláři na území Klokanů povzbuzení domácím triumfem nad nyní čtvrtým Libercem, v Ďolíčku jednoznačně neuspěli a domů na Stínadla si odvezli vysokou porážku 0:4, která je ohledně ambic na umístění do desátého místa vrátila zpátky na zem.

Hlavní kouč poražených Stanislav Hejkal byl zklamán z výkonu a přístupu zkušených borců, kteří dle jeho slov nedokážou zopakovat dobré výkony ve více utkáních v řadě. "To je prostě problém Teplic. Uděláme jeden výborný týmový výkon, i když jsme věděli, že individuálně toho s Libercem nebylo mnoho. Pak si hráči řeknou, že to půjde samo, ale ono to samo nepůjde a vypadalo to tak, jak to vypadalo. Naši rozdíloví hráči tam nebyli. Kučera podal velmi špatný výkon, a tak bych mohl jmenovat dál. Zkušení hráči nebyli tahouni mužstva," zlobil se v pozápasových ohlasech exsparťanský asistent.

Mladé jedince svého kádru ušetřil. "Nebudeme tady hanit mladé Knapíky, Radosty. K tomu se musí postavit čelem starší zkušení hráči a zopakovat dvě tři po sobě jdoucí utkání. Jednou je to dobře a myslí si, že to tak půjde, ale zase špatně. Takhle by to nešlo. Překvapilo mě to nemile. Chtěl jsem, abychom tři čtyři utkání po sobě podali když ne kvalitní, tak alespoň týmový výkon, a to jsme opět nedali a strašně mě to mrzí. Je to o zkušených hráčích, musí hrát fotbal za Teplice a ne za sebe," pokračoval s nevybíravou kritikou padesátiletý odborník.

V teplické kabině bylo dusno již během poločasové přestávky. "Ztratili jsme pokoru. Myslím si, že byla velká bouřka. Nechtěl jsem moc křičet, ale křičel jsem, protože tento výkon nebyl hodný mužstva Teplic. Strašně mi vadí, že je hráčům kolikrát jedno, že je takový vývoj. Byl tam křik a reakce tři střídání," uzavřel šéf realizačního týmu žlutomodrého souboru, jehož čeká v neděli odpoledne v AGC Aréně FC Slezský Opava, který začal restart bezgólovou remízou s Karvinou.

Snad přijde i herní kvalita. Trochu jsme se možná báli hrát fotbal, posteskl si Beneš

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.