Kolářův vstup do české ligy byl silnější než u Mikloška, Stejskala i Kouby

Kolářův vstup do české ligy byl silnější než u Mikloška, Stejskala i Kouby

O tom, že se Ondřeji Kolářovi podařilo díky sedmnácti vychytaným nulám v sezoně vyrovnat dosavadní ligový rekord, o který se dělili Petr Čech a Zdeněk Jánoš, už jsme tento týden psali.

Aktuálně si dovolujeme přidat ještě jeden statistický údaj, který se týká poču udržených nul v prvních sto duelech samostatné české ligy.

Na čele se vyhřívá Ondřej Kolář, který v barvách Liberce a Slavie udržel během první stovky vystoupení hned devětačtyřicet čistých kont.

Díky tomuto výkonu za sebou nechal i Tomáše Grigara z Teplic (43) a Matúše Kozáčika (42), jenž se nedávno v Plzni přesunul na post trenéra gólmanů.

Výkon sešívané jedničky vyniká i ve srovnání s dávnější historií - v počtu čistých zápasů se totiž dokázala dostat i přes Mikloška (45), Stejskala (44), Stromšíka (43), Viktora (36) či Koubu (36).

P.S.: Pokud se zaměříme čistě na Slavii, Jednalo se o jeho 39. čisté konto  v sešívaném dresu, čímž v tabulce vyrovnal Martina Vaniaka. V éře samostatné ligy pak před ním zůstávají ve slávistické tabulce už pouze Jan Stejskal se 42 nulami a Radek Černý s 86 čistými konty (nutno  podotknout, že Vaniak strávil ve Slavii 4 celé sezony, Stejskal čtyři a něco a Černý dokonce 10 sezon, zatímco Kolář je v Edenu teprve necelé dvě a pul sezony).

Počet nul v prvních 100 vystoupeních v samostatné české lize:

49 - Kolář
43 - Grigar
42 - Kozáčik

Kolář: všem ostatním jsme ukázali, že jsme to stále my a že stále víme, jak soupeře porážet

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.