Věřím, že se vrátí ta doba, kdy se každý Sparty bude bát, hlásá první letní posila letenského "S"

Věřím, že se vrátí ta doba, kdy se každý Sparty bude bát, hlásá první letní posila letenského "S"
OBSAHUJE VIDEO

Sparta se den po domácí prohře s Plzní pochlubila první posilou pro sezonu 2020/2021, jíž se stal podle očekávání širší člen slovenského národního mužstva Dominik Holec, jenž na Letnou dorazil po ukončení kontraktu v Žilině.

Pětadvacetiletý gólman se v české metropoli dohodl na tříleté smlouvě do 30. června 2023 a ačkoliv se bude částečně účastnit i tréninků v doznívajícím ročníku, do zápasů zasáhne až od letošního léta.

Co první dojmy? "Je to skvělý pocit, obrovská pocta. Jsem teď součástí velkého klubu, který je slavný po celém světě, každý ho zná. Jsem rád, tu můžu být. Věřím, že spolu budeme úspěšní. Všichni, se kterými jsem se setkal, na mě působí výborně. Jsem rád, že jsem tady. Jsou to skvělé pocit, těžko to popsat slovy, ještě čekám, až to na mne úplně dolehne. Tomáš Rosický je legenda, člověk, který ve fotbale něco dokázal. Když vám člověk takového typu řekne, že vás chce v klubu, tak je to nepopsatelné. Když jsem s ním poprvé telefonoval, běhal mi mráz po zádech. Byl to takový bonus k tomu zájmu Sparty," vyprávěl po setkání se sportovním ředitelem "S" strážce svatyně, jehož slova vyšla na sparta.cz.

Co pro něj jeho nový chlebodárce znamená? "Je to můj klub. Udělám pro ní všechno. Budu dělat všechno proto, abych týmu a klubu pomohl k co nejlepším výsledkům. Sparta je klub, který je předurčený k úspěchu a věřím, že se vrátí ta doba, kdy se každý Sparty bude bát. Věřím, že si zasloužíme respekt a i já k tomu pomůžu," přednesl Holec, jehož dva někdejší spoluhráči Kaša a Káčer zakotvili v konurenční Plzni.

Jak dlouho se s historicky nejslavnější českou značkou jednalo? "Nebylo to tak dlouhé, byť subjektivně se mi zdálo, že to trvá. Řešilo se dost věcí, ale jednání ze strany Sparty bylo velmi přímé a korektní, cítil jsem, že o mě má zájem. I to pomohlo k tomu, že jsem se pro Spartu rozhodl," doplnila na oficiálních stránkách devátého týmu Fortuna:ligy dnes již exžilinská jednička.

Aktuálním brankářem č. 1 je Milan Heča, jemuž kryje záda Florin Nita, jenž by však mohl během léta odejít. Co na svou konkurenci říká? "Od malička jsem zvyklý bojovat o místo v bráně, nikdy jsem neměl nic jisté. Každý zápas jsem bral za odměnu a dělal jsem všechno pro to, abych mohl hrát i další. Vím, jak velká je to konkurence, ale to člověka posouvá dopředu, můžete se zlepšovat. Takhle jsem nastavený. Udělám všechno proto, abych pomohl mužstvu. Těším se na nové výzvy ve skvělém mužstvu se skvělými fanoušky," uzavřel muž, jenž skončil v týmu MŠK po dlouhých devatenácti letech.

Ve spolupráci Kangy s Vindheimem byly hrubé systémové nedostatky, funkční není ani Dočkal s Kangou, všiml si Koubek