Pardubice odskočily soupeřům, Jihlava opět ztratila, nevyhrál Hradec ani Žižkov. Přesvědčil naopak Prostějov

Vysočina Jihlava opět po koronavirové pauze zaváhala. V rámci 19. kola se dostala do vedení díky prozatím nejlepšímu střelci soutěže Klobásovi, v závěru však v deseti o tři body přišla. V neděli Pardubice rozstřílely Ústí a odskočily soupeřům.

Fanoušci Jihlavy mohli zápas sledovat na klubovém webu a v 67. minutě jim jihlavští fotbalisté přidělili dávku radosti, když Lacko přihrávkou před bránu vybídl ke skórování Klobásu. Ten svým desátým gólem v sezóně potvrdil roli nejlepšího střelce soutěže. V 74. minutě Pojezný ve vápně stáhl Rudnytskyyho, od rozhodčího Dorušáka viděl červenou kartu a nařízenou penaltu proměnil Kouřil. V 80. minutě se Varnsdorfu povedlo dovršit obrat díky Danielu Novákovi.

Druhá liga pokračovala i v sobotu. Favoritům se nedařilo, Žižkov doma podlehl Chrudimi 0:1 a Hradec Králové doma pouze remizoval s Třincem 2:2. Tři body naopak získal Prostějov, který hostil Vítkovice. Brněnská Líšeň se předvedla na hřišti Slavoje Vyšehrad a po D1 si domů přiveze jeden bod za remízu 1:1.

Pardubice hladce porazily Ústí 5:0. Ústřední osobou byl dobře hrající Michal Hlavatý. Ten do přestávky vstřelil dva góly a ihned ve druhém poločase završil hattrick. Ve druhém nedělním utkání Vlašim remizovala se Sokolovem 1:1. Domácí byli v úvodu lepším týmem a šli i do vedení díky Jandovi. Hosté ze Sokolova dokázali vyrovnat Rumlem zkraje druhé půle.

FNL – 19. kolo:

Vysočina Jihlava – Varnsdorf 1:2 (67. Klobása – 75. Kouřil z pen, 80. Novák)
Viktoria Žižkov - Chrudim 0:1 (45. Sixta)
Hradec Králové - Třinec 2:2 (26. Rada z pen., 70. Mejdr - 18. Gáč, 30. Kušnír)
Prostějov - Vítkovice 4:1 (23. Koudelka, 26. Slaměna, 89. Pašek, 90+3. Stříž - 52. Chvěja)
Slavoj Vyšehrad - Líšeň 1:1 (80. Čvančara, 67. Zikl)
Pardubice - Ústí nad Labem 5:0 (5., 39. a 46. Hlavatý, 14. Solil, 24. Pfeifer)
Vlašim - Sokolov 1:1