Dortmund naděloval, Sancho dal hattrick, Mönchengladbach se vrátil na třetí místo. Darida při výhře asistoval

Jako jedna z mála soutěží pokračovala německá bundesliga. Leverkusen si ve 29. kole připsal cennou výhru na hřišti Freiburgu a posunul se na třetí místo, v sobotu se pak odehrály další zápasy, ve kterých se představili i Češi. Kromě toho Bayern Mnichov doma deklasoval Düsseldorf 5:0. Mönchengladbach se po vysoké výhře nad Unionem vrátil na třetí místo. Dortmund na hřišti posledního Paderbornu nastřílel šest branek.

Fotbalisté Leverkusenu v minulém kole dostali do Wolfsburgu čtyři góly a propadli se až na páté místo. Proti Freiburgu však zaváhání nedopustili a odvezli si tři body. V 54. minutě navedl míč do pokutového území Bailey, potom předložil přihrávku pro Havertze a mladičký Němec prostřelil brankáře Schwolowa.

Hertha vyhrála nad Augsburgem doma 2:0, na druhou branku polskému kanonýrovi Piatkovi přihrával Vladimír Darida. Hoffenheim slaví hubenou výhru v Mohuči, Pavel Kadeřábek se do hry nepodíval. Dva Češi Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie byli ovšem u cenné výhry Brém 1:0 na hřišti Schalke, Werder však musí sbírat další body, jinak se nevyhne sestupu. Wolfsburg doma mezitím nestačil na Frankfurt 1:2.

Bayern Mnichov večer potvrdil roli ligového lídra a doma zničil Fortunu Düsseldorf 5:0. Mezi střelce se zapsal s dvěma trefami Robert Lewandowski, jeden gól mají na svědomí Benjamin Pavard a Alphonso Davies a první branka z pěti padla po vlastním gólu nešťastníka Jörgensena.

Mönchengladbach rozdrtil Union Berlín 4:1 a vrátil se na třetí místo. Oplatil tak berlínskému nováčkovi podzimní porážku 0:2 a udělal další krok směrem k pohárové Evropě.

Dortmund se po porážce s Bayernem vzpamatoval a po bezbrankovém prvním poločase na hřišti posledního Paderbornu se rozstřílel až po půlce. Po úvodní brance T. Hazarda se zaskvěl Sancho, který nakonec nastřílel hattrick. Ke konci zápasu přidal po jedné brance Hakimí a Schmelzer. Za hosty v 72. minutě snížil Hünemeier.

Bundesliga – 29. kolo:

Freiburg – Leverkusen 0:1 (54. Havertz)
Hertha Berlín - Augsburg 2:0 (34. Dilrosun, 90+3. Piatek)
Mohuč - Hoffenheim 0:1 (43. Bebou)
Schalke 04 - Werder Brémy 0:1 (32. Bittencourt)
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:2 (58. Mbabu - 27. Silva, 85. Kamada)
Bayern Mnichov - Fortuna Düsseldorf 5:0 (15. Jorgensen vl., 29. Pavard, 43. a 50. Lewandowski, 52. Davies)
Mönchengladbach - Union Berlín 4:1 (41. a 59. Thuram, 17. Neuhaus, 81. Plea - 50. Andersson)
Paderborn - Dortmund 1:6 (72. Hünemeier - 54. T. Hazard, 57., 74. a 90+1. Sancho, 85. Hakimí, 89. Schmelzer)