Jihlava si komplikuje postup. Nebyl vidět hlad po bodech, říká Kučera po prohře ve Varnsdorfu

Jihlava si komplikuje postup. Nebyl vidět hlad po bodech, říká Kučera po prohře ve Varnsdorfu
OBSAHUJE OHLASY

Vysočina Jihlava patřila ještě na podzim i na jaře k nejvážnějším kandidátům na postup z FNL do Fortuna ligy, po "koronapauze" ale Vysočina podlehla pražské Dukle a týden poté nestačila doma na Varnsdorf. Za týden Jihlava navštíví brněnskou Líšeň a pokud by selhala i potřetí, postup by byl zase o něco dále.

I přes tento start je ale Jihlava v tabulce stále třetí, na druhou Zbrojovku Brno ztrácí dva body, na první Pardubice pak šest. V patách má ovšem Hradec Králové a Duklu Praha se 34 body, 32 bodů pak vlastní ambiciózní Viktoria Žižkov. O postup se tak pře šest týmů, první z FNL postoupí mezi elitu přímo, druhý a třetí pak putuje do baráže.

A cílem Jihlavy je postup. Je jedno, zda přes baráž a nebo přímo. K přímému postupu mají ale Jihlavští zase o něco dále. Proto kouče Radima Kučeru prohra s Varnsdorfem mrzí. "Netuším, z čeho to pramenilo, byli jsme dnes úplně bez šťávy, dobrého pohybu, kvalitní kombinace, týmovosti... Prostě jsme tahali za kratší konec provazu. Varnsdorf hrál odvážně, na jeho hráčích byla vidět větší chuť a pracovitost. Byli živější, přestože jsme měli den odpočinku k dobru. Zasloužili si vyhrát," konstatoval Vysočiny.

„Mrzí to o to více, že jsme přes nepovedený výkon šli do vedení. Určitě bychom byli rádi za výhru 1:0. Jenže jsme se nevyvarovali dvou chyb a inkasovali jsme dvě branky. Už jsme pak v deseti neměli sílu výsledek zvrátit. Hru našeho týmu v domácím prostředí jsem nepoznával. Bylo to opravdu hodně špatné. Musím se na zápas znovu podívat a důkladně ho s hráči rozebrat," pokračoval Kučera s hodnocením zápasu.

V úterý se Jihlava představí v Líšni a cíl bude jasný - získat tři body a dostat se zpátky do formy.