Pět střídání v La Lize? Je to namířené proti Barceloně, tvrdí kouč Setien

Pět střídání v La Lize? Je to namířené proti Barceloně, tvrdí kouč Setien

Ve většině evropských lig budou moci po zbytek této sezóny týmy střídat až pětkrát za zápas. Budou se tak moci častěji točit sestavy, což je důležité pro fyzickou výdrž hráčů, neboť se budou hrát dva zápasy týdně, na což hráči nejsou zvyklí.

A jinak to není ani ve španělské La Lize. I ta se rozběhne brzy a bude se hrát za podobných pravidel jako německá bundesliga či česká Fortuna liga. Na stadionu nebudou moci být přítomni diváci a La Ligy se bude týkat i rozšířená možnost střídání. Je ale fér takto měnit pravidla hry? Trenér Barcelony Quique Setien je odpůrcem toho, že týmy mohou střídat až pětkrát.

"Pravidlo se samozřejmě týká všech a i nám se mohou hodit dvě střídání navíc," začal Setien. "Ale myslím si, že nám to přinese více škody než užitku. Naši protihráči budou ke konci zápasu čerstvější. Většinou jsme to my, kdo v zápase vede a oni budou motivovanější a budou mít více sil k tomu, aby zápas otočili," pokračoval kouč FCB.

"Pracujeme velmi tvrdě. Sice jsme si mysleli, že bude více času k trénování ve skupinkách, ale rozhodnutí vedení soutěže respektujeme. Máme velkou motivaci vyhrát La Ligu, tak dlouhá pauza od fotbalu nás hodně motivuje," pravil Setien. A Barcelona má k titulu skutečně zatím nejblíže, v patách má ovšem Real Madrid, jenž ztrácí pouze dva body.

 

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.