Prolomí Citizens konečně prokletí? Máme všechno, abychom vyhráli Ligu mistrů, tvrdí Mahrez

Prolomí Citizens konečně prokletí? Máme všechno, abychom vyhráli Ligu mistrů, tvrdí Mahrez

Manchester City už řadu let dominuje anglické Premier League, letos teoreticky stále útočí na zlatý hattrick (ale třetí titul v řadě je nepravděpodobný), i přesto se ale Citizens nedaří v Lize mistrů. Největším úspěchem je zatím semifinále z roku 2016, kdy Pellegriniho tým nestačil na Zidanův Real Madrid, pozdějšího vítěze soutěže.

Pod vedením Pepa Guardioly se Citizens nikdy daleko nedostali. Loni nestačili na Tottenham, předloni na Liverpool. Letos je jejich cíl jasný - celou Ligu mistrů chtějí vyhrát. Premier League už jim s největší pravděpodobností nevyjde, Guardiolovo mužstvo tak útočí na ušatý pohár. A zatím k tomu nemá vůbec špatně nakročeno.

V prvním osmifinále totiž Citizens zvítězili na San Bernabeu 2:1 kvůli obratu v závěru a v odvetě tak budou doma hájit tento výsledek, hladový Real se ale tak rychle nevzdá. Je otázkou, jak se zbytek soutěže dohraje, ambice zůstanou stejné za jakýchkoliv podmínek. Křídelník Manchesteru City Riyad Mahrez věří, že by to letos konečně mohlo klapnout.

"Je ten nejvyšší čas vyhrát Ligu mistrů. Máme výborný tým, skvělého trenéra a nic nám nechybí. Netvrdím, že jsme nejlepší tým na světě, ale sílu na zisk této trofeje jistě máme," tvrdí alžírský reprezentant. "Vyhrát chce každý, bude to tvrdá bitva. Doma budeme mít těžkého soupeře, Real Madrid, ale pokud postoupíme, tak je velká šance na výhru celé soutěže," pokračuje Mahrez.