Sparta nasázela Karviné čtyři góly, Bohemka využila přesilovku a porazila Budějovice, Opava veze z Teplic bod

Fortuna Liga pokračuje druhým kolem po vynucené přestávce kvůli epidemii koronaviru. V úvodním zápase v sobotu outsider z Příbrami nečekaně zvítězil nad Olomoucí, Liberec doma zdolal Slovácko a Zlín ukopal cenný domácí bod s Baníkem. Plzeň večer rozdrtila Mladou Boleslav a podobně se dařilo i Slavii. Teplice přišly s Opavou o výhru až v závěru. Sparťané díky druhé polovině zápasu vezou z Karviné všechny body.

V šestadvacátém kole Olomouc doma hostila Příbram. Sigma šla doma v 38. minutě do vedení, o čtyři minuty však Příbram srovnala. Obrat poté dokonal ve druhé půli hostující útočník Polidar a za celý zbytek zápasu Sigma nedokázala srovnat, Příbram si tak připisuje veledůležité tři body a Pavel Horváth tak slaví první ligovou výhru jako trenér.

Slovácko šlo v Liberci do vedení zásluhou Zajíce, domácí Mara ovšem před přestávkou proměnil penaltu a zdálo se, že zápas dospěje k remíze, v 90. minutě ovšem strhl tři body na domácí stranu Koscelník. A aby toho nebylo pro Slovácko málo, gólem na 3:1 pohřbil naděje týmu z Uherského Hradiště Beran.

Bohumil Páník jako kouč Zlína nezačal proti svému bývalému klubu Baníku Ostrava doma vůbec dobře, Ostravany totiž v 5. minutě poslal do vedení Jánoš. Zlín se však celý zápas pokusil skórovat a snaha přinesla v 91. minutě své ovoce, vyrovnávací brankou na 1:1 uklidnil alespoň částečně zlínské fanoušky. Aby se ale Ševci udrželi, budou muset sbírat mnohem více bodů.

Další parádu předvedla plzeňská Viktoria, která pod trenérem Guľou šlape jako švýcarské hodinky. Ve formě hrající Plzeň doma rozdrtila Mladou Boleslav 7:1, hattrickem se blýskl záložník Aleš Čermák, jednu branku pak přidali Havel, Beauguel, Chorý a Mihálik. Za hosty na 1:7 snížil z penalty Klíma, ostudu Mladé Boleslavi však ani zdaleka neodvrátil.

Slavia ovšem Plzeň nepotěšila a silný Jablonec rozdrtila pouze o gól menším rozdílem. Skóre otevřel z penalty Stanciu, po jedné brance poté měli i Holeš, Tecl a Provod. Na konečných 5:0 upravil opět z penalty Yusuf a Slavia tak slaví i podruhé a na Plzeň má náskok osm bodů.

Bohemka je při střelecké chuti. Po demolici Teplic porazila i České Budějovice 3:2. Po brankách Schumachera a Vodháněla přidal třetí gól Matěj Pulkrab. Hosté hráli více než 40 minut bez vykartovaného Tomáše Sivoka ještě stihli zkorigovat Schranzem a Táborským.

Sparta zápas v Karviné zvládla. Slezský soupeř prohrál po pěti zápasech a po více než 500 minutách inkasoval. První regulérní gól dala Karviná ve 32. minutě, když si centr z pravé strany zpracoval volný Lingr a druhým dotykem vsítil úvodní gól. Pražané zápas dokázali otočit parádními góly z druhé půle. Ve 48. minutě si Karlsson z levé strany navedl míč do středu a z rohu vápna zatočil míč na vzdálenější tyč. Pak Hložek z otočky z dobrých dvaceti metrů vypálil do šibenice. Třetí branku obstaral kapitán Dočkal. Čtvrtý gól dal šestnáctiletý Karabec po minutě na hřišti.

Fortuna liga, 26. kolo:

Sigma Olomouc - Příbram 1:2 (1:1)

Branky: 38. Juliš – 42. Antwi, 52. Polidar
Žluté karty: 58. Košař, 60. Houska, 73. Daněk, 83. Látal, 85. Vepřek
Domácí: Mandous – Sladký (59. Zahradníček), Beneš, Jemelka, Vepřek – Hála (46. González), Houska, Breite (70. Daněk), Chytil (70. Yunis), Falta – Juliš, trenér: Látal
Hosté: Melichar – Kvída (78. Škoda), Dramé, Kingue, Nový – Tregler, Rezek, Soldát – Antwi (59. Pazdera), Zorvan (83. Pinc), Polidar (83. Šašinka), trenér: Horváth
Diváci: 114
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka

Slovan Liberec - Slovácko 3:1 (1:1)

Branky: 44. Mara, 90. Koscelník, 90+3. Beran – 29. Zajíc
Žluté karty: 63. Mara, 90+2. Rondić – 43. Juroška, 45+3. Hofmann
Červená karta: 45+3. Kadlec (Slovácko)
Domácí: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Alibekov (89. Sukisa), Mara – Malinský, Baluta (58. Beran), Zeman (76. Hromada) – Kuchta (58. Rondić), trenér: Hoftych
Hosté: Trmal – Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Kohút (63. Petržela), Daníček, Dvořák (46. Havlík), Sadílek, Navrátil (73. Zahustel, 89. Kalabiška) – Zajíc (63. Jurečka), trenér: Svědík
Diváci: 100
Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Kříž

Zlín - Baník Ostrava 1:1 (0:1)

Branky: 90. Džafić – 5. Jánoš
Žluté karty: 20. Cedidla, 27. Janetzký, 64. Poznar, 87. Martínez – 41. Fillo, 56. Fleišman, 57. Stronati
Domácí: Dostál – Cedidla (75. Matejov), Buchta, Simerský, Jiráček – Fantiš (46. Džafić), Hlinka, Conde (77. Martínez), Čanturišvili (67. Ikaunieks) – Janetzký (46. Jawo), Poznar, trenér: Páník
Hosté: Laštůvka – Pokorný, Svozil, Stronati – Fillo, Jánoš, Hrubý (73. Šašinka), Jirásek (88. Procházka), Fleišman – de Azevedo (55. Reiter), Smola (73. Baroš), trenér: Kozel
Diváci: Bez diváků
Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dohnálek

Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav 7:1 (4:0)

Branky: 8., 23. a 52. Čermák, 31. Beauguel, 43. Havel, 56. Chorý, 80. Mihálik – 84. Jiří Klíma (pen.)
Žluté karty:
Domácí: Hruška – Havel, Hejda (54. Pernica), Brabec (75. Hubník), Kovařík – Bucha (60. Mihálik), Kalvach, Čermák (53. Chorý) – Kayamba, Beauguel (53. Hořava), Kopic, trenér: Guľa
Hosté: Šeda – Křapka, Mazuch (66. Túlio), Pudil, Zelený – Jakub Klíma, Hubínek – Douděra (82. Stránský), Ladra (46. Krobot), Fulnek (86. Arroyo) – Wágner (46. Jiří Klíma), trenér: Weber
Rozhodčí: Orel – Petr Blažej, David Hock

Slavia Praha - Jablonec 5:0 (2:0)

Branky: 21. Stanciu z pen., 29. Holeš, 56. Provod, 61. Tecl, 78. Yusuf z pen.
Žluté karty: 26. Kratochvíl, 85. Dočekal (oba Jablonec)
Domácí: Kolář – Bořil, Kúdela (78. Frydrych), Zima, Coufal – Takács, Holeš (65. Traoré) – Masopust (65. Hellebrand), Stanciu (73. Yusuf), Provod – Tecl (65. Musa), trenér: Trpišovský
Hosté: Hrubý – Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hämäläinen (77. Acosta), Považanec – Pleštil (86. Černák), Pilík, Kratochvíl – Chramosta (66. Dočekal), trenér: Rada
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch

Teplice - Opava 2:2 (1:1)

Branky: 10. Jakub Řezníček z pen., 56. Trubač - 37. Dordič, 88. Juřena
Žluté karty: Kodeš, Nazarov, Hýbl, Hejkal (trenér) - Železník
Červená karta: 90+1. Kodeš (Teplice)
Domácí: Grigar - Vondrášek, Čmovš, Kodeš, Knapík - Žitný (89. Žitný), Nazarov (46. Mareček), Hýbl, Trubač (77. Moulis) - J. Mareš (73. Kučera), Jakub Řezníček, trenér: Hejkal
Hosté: Fendrich - Harazim, Hnaníček (84. Sus), Žídek, Helešic - Mondek (64. Zapalač), Souček (84. Rychlý), Jan Řezníček (64. Jursa), Dordič - Železník (69. Texl), Juřena, trenér: Balcárek
Diváci:  Bez diváků
Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vaňkát

Bohemians 1905 - České Budějovice 3:2 (2:0)

Branky: 29. Schumacher, 37. Vodháněl, 55. Pulkrab - 76. Schranz, 90+3. Táborský
Žluté karty: Pulkrab - Ledecký, Sivok, Čavoš
Červená karta: 47. Sivok (České Budějovice)
Domácí: Valeš - Köstl, Bederka, Hůlka - Bartek, Hronek (63. Vaníček), Vacek (58. Květ), Jindřišek, Schumacher (77. Dostál) - Pulkrab (57. Puškáč), Vodháněl (76. Mosquera), trenér: Klusáček
Hosté: Drobný - Kopečný, Havel, Sivok, Novák (66. Kladrubský) - Čavoš (76. Táborský), Havelka - Mészáros (46. Šulc), Brandner, Schranz - Ledecký (50. Talovjerov), trenér: Horejš
Rozhodčí: Berka - Vlček, Flimmel - Hocek (video)

Karviná - Sparta Praha 1:4 (1:0)

Branky: 32. Lingr - 49. Karlsson, 56. Hložek, 64. Dočkal, 90+3. Karabec
Žluté karty: Ndefe, Lingr, Rundič - Krejčí, Štetina
Domácí: Bolek - Ndefe (61. Ba Loua), Santos, Šindelář, Rundič - Janečka (65. Marek Hanousek), Smrž (79. Želizko), Qose - Moravec, Lingr (79. Guba), Taiwo (79. Vukadinovič), trenér: Jarábek
Hosté: Heča - Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek - Krejčí - Karlsson (82. Matěj Hanousek), Kanga (90. Karabec), Dočkal (82. Trávník), Hložek (90. Vindheim) - Tetteh (76. Drchal), trenér: Kotal
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný - Adam (video)