Už ve 30. minutě bylo rozhodnuto. Přijeli jsme jako sparing partner, říká naštvaný Weber

Už ve 30. minutě bylo rozhodnuto. Přijeli jsme jako sparing partner, říká naštvaný Weber

Tak na tenhle týden by nejradši kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber zapomněl. V úterý doma, ač těsně, jeho tým podlehl mistrovské Slavii, v sobotu prohrál v Plzni 1:7. Těžcí soupeři to sice byli, ale tak silný tým by měl bodovat i s těmi nejlepšími. A výsledek 1:7 mluví za vše.

A po zápase byla před kamerami O2 TV vidět frustrace trenéra Webera. "Čím méně toho řeknu, tím lépe," začal s pozápasovými ohlasy. Mladá Boleslav působila zkrátka odevzdaně už od první minuty. "Už ve 25. minutě jsem věděl, že je rozhodnuto, proto jsem si rozmyslel střídání. Mluví se o tom těžko, ale taková je realita," mrzelo Webera.

Inkasovat sedm branek zkrátka není na denním pořádku. A ve Fortuna lize se to opravdu nestává každý den. A obzvlášť když hrají dva týmy s evropskými ambicemi. "Nechci to dnes moc hodnotit, musíme se soustředit na příště. Plzni jsme dnes bohužel přijeli jen dělat sparing partnera," odešel z rozhovoru smutný a naštvaný trenér Středočechů.

Adrian Guľa, kouč Plzně, měl logicky zcela opačnou náladu. "Vynikající vítězství pro naše kluky i fanoušky. Jsme rádi, že jsme udělali takový výsledek po skvělém výkonu. Naplno hrajeme celý zápas, ať je výsledek jakýkoliv," pravil spokojený trenér Plzně, jenž Pavla Vrbu nahradil naprosto bezchybně a i přes nepodařený podzim Plzeň pod jeho vedením útočí na ligový titul.