Páník: Pět střídání nám pomohlo, díky tomu se mužstvo zvedlo a remizovali jsme

Páník: Pět střídání nám pomohlo, díky tomu se mužstvo zvedlo a remizovali jsme

Bohumil Páník se po dvou letech vrátil zpět do Zlína. Před třemi lety dokázal Zlín dostat do evropských pohárů, nyní ho však čeká další těžká výzva. Zlín bojuje o setrvání v nejvyšší české soutěži.

Páník před koronavirovou pauzou nahradil Jana Kameníka a po pauze Ševce čekal Baník. Tým, ve kterém v minulé sezoně působil právě třiašedesátiletý Páník. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1, když bod Zlínu zajistil Džafič v poslední minutě zápasu.

Zlínský trenér si nové pravidlo o střídání pochvaloval. „Pět střídání nám tentokrát pomohlo. Máme v tréninku dvacet hráčů. Jsem zastáncem toho, aby ti hráči, kteří na hřiště jdou, dokázali svou platnost pro tým,“ řekl k utkání Páník, jeho slova citoval web aktualne.cz.

Stálo nás to obrovské množství sil, Baník nám zabíhal za obranu. Ve druhém poločase jsme chtěli zvýšit tempo, máme na lavičce dobré hráče a mužstvo se skutečně zvedlo,“ pokračoval trenér. Právě střídající Džafič zařídil Zlínu remízu.

O poločase jsem mužstvu říkal, že to bude o hlavě. Díky střídajícím hráčům jsme dokázali soupeře zatlačit a zaslouženě jsme vyrovnali,“ zdůraznil svůj tah.

Ostrava vedla od páté minuty, a i ve zbytku zápasu ovládla hru. „Chtěli jsme mužstvo zvednout hlavně mentálně, aby hráči věřili, že můžou zápas otočit. Je to jako když boxer dostane direkt. Musí se potom zvednout, vzpamatovat a jít za vítězstvím. Nevyhráli jsme, ale v daném momentě je pro nás bod velice důležitý. Tento tým se nevzdává, bojujeme až do konce,“ našel staronový zlínský trenér pozitiva.