Penalta byla jasná, chtěl odkopnout balon, ale podkopl mě, má jasno Tecl

Penalta byla jasná, chtěl odkopnout balon, ale podkopl mě, má jasno Tecl

Slávistický útočník Stanislav Tecl se proti svému bývalému klubu Jablonci předvedl v dobrém světle. Jeden gól dal, na další přihrál a po faulu na něj se kopala penalta. Slavie rozmetla Jablonec pěti góly.

Takhle vydařený zápas z osobního hlediska Tecl nepamatuje. „Asi nepamatuju takový zápas, ale doufám, že to třeba ještě letos překonám,“ rozmluvil se Tecl na webu sport.ceskatelevize.cz.

Jihlavský odchovanec dělal Jablonci problémy především náběhy za obranu. „Doufám, že jsou s tím trenéři spokojení, ale asi jsou spíš spokojení s celou hrou. Na začátku jarní sezony nám to asi nešlo tak, jak bychom chtěli. Musím říct, že nám ta pauza asi prospěla, sedlo si to a hrajeme teď daleko líp,“ těšilo útočníka.

Jablonec nastoupil ve značně oslabené sestavě. Severočeši nastoupili bez více než poloviny hráčů základní sestavy. „Byli oslabení, ale na druhou stranu furt ta sestava byla dobrá a měla sílu. Samozřejmě je to velice cenné a taková odpověď na výkon Plzně,“ podotkl.

Slávisté šli do vedení po faulu v pokutovém území právě na Tecla. „Myslím, že chtěl odkopnout balon, ale podkopl mě. Takže si myslím, že penalta byla jasná, tam není žádný problém. Naštěstí to Nico pěkně proměnil,“ dodal devětadvacetiletý útočník.

Tecl v této sezoně nastoupil do 16. ligového zápasu a zaznamenal třetí branku.