Krize nekrize, PSG zaplatí tučnou sumu i tak

Krize nekrize, PSG zaplatí tučnou sumu i tak

Mauro Icardi už patří PSG natrvalo, pařížský celek si sáhne do kapsy a za argentinského útočníka zaplatí Interu Milán přes 1,5 miliardy korun.

Icardi vloni opustil Inter, když se s milánským klubem nemohl domluvit na nové smlouvě. Kvůli tomu byl vyřazen z týmu a nesměl s ním ani dlouho trénovat. Tak v září odešel do PSG, kde zářil. Ve 31 utkáních nastřílel 20 branek a s devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal smlouvu do roku 2024.

Dle opce pařížský klub mohl získat Icardiho za 70 milionů eur, ale kvůli koronavirové krizi Inter souhlasil se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle ČTK italská média informují, že milánský klub dostane 50 milionů eur ihned a dalším osm v bonusech. Jestliže se Icardi jednou vrátí z PSG do Itálie, Inter obdrží dalších 15 milionů eur.

Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře,“ rozloučilo se vedení Interu Milán s Icardim. Argentinský útočník přišel do Interu v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. V Miláně odehrál 219 zápasů a vstřelil 124 branek.