Probuzení Karlssona? Dle kouče potřebuje dostat přihrávku do tahu a v pohybu uplatní techniku nebo v rychlosti kličku

Probuzení Karlssona? Dle kouče potřebuje dostat přihrávku do tahu a v pohybu uplatní techniku nebo v rychlosti kličku

Šestadvacetiletý švédský křídelník David Moberg-Karlsson, který je první posilou sportovního ředitele Tomáše Rosického po nástupu do funkce, o sobě dává vědět víc a víc a v květnu se mu podařilo skórovat jak proti Plzni, tak s Karvinou.

Zatímco v první letenské sezoně nasbíral 15 startů a během 913 poskytnutých minut zaznamenal tři přesné zásahy, v aktuálním ročníku je teprve na osmi vystoupeních, s tím, že 429 minut čistého času přetavil ve stejný počet branek, což znamená, že má ve zbytku Fortuna:ligy nakročeno na překonání letenského maxima.

Bývalý hráč Sunderlandu či Kilmarnocku se probudil zejména po nástupu Václava Kotala, protože pod jeho předchůdcem Václavem Jílkem si příliš nezahrál. "David chodí dovnitř a otvírá stranu pro středové záložníky," liboval si šéf sparťanské lavičky po úspěšném výjezdu na půdu MFK.

Je to pro náročného kouče právě teď jeden ze zásadních článků sestavy? "Určitě. Díky své rychlosti a technice má předpoklady. V době koronavirové pauzy měl zdravotní problémy, a proto jsme ho nemohli nasadit na plných 90 minut. Z toho důvodu nehrál, nebo nastoupil jen na část předchozích utkání," ozřejmil Kotal.

Minutáž mu oproti první polovině sezony pozvolna roste. "Jsem rád, že v neděli hrál prakticky celé utkání a je v pořádku. On potřebuje dostat přihrávku do tahu, do pohybu. V pohybu uplatní techniku nebo v rychlosti kličku. Jsem rád, že se mu to dařilo. Doufám, že to bude takhle pokračovat," nadhodil středeční domácí utkání s teplickými Skláři muž zodpovědný za výkony a výsledky slavného "S".