Stanciu nemá stanoven žádný osobní cíl: Je úplně jedno, kdo dá gól, nebo na něj nahraje

Stanciu nemá stanoven žádný osobní cíl: Je úplně jedno, kdo dá gól, nebo na něj nahraje
OBSAHUJE VIDEO

Po restartu Fortuna:ligy je zatím obhájce titulu z Edenu stoprocentní a na lopatky položil jak Mladou Boleslav, tak Jablonec, na čemž měl díky brance a dvěma asistencím lví podíl také rumunský reprezentant Nicolae Stanciu.

Že by šlo o jeho nejlepší výkon v sešívaných barvách? "To nevím. To nechám na trenérech, aby rozhodli. Jsem především šťastný, že jsme vyhráli a já dal znovu gól. To je to nejdůležitější. Je úplně jedno, kdo dá gól, nebo na něj nahraje. Potřebujeme jenom získávat body, abychom byli na konci této sezony opět mistry," vyprávěl někdejší špílmachr Sparty, jenž už se aktuálně soustředí na úterní výjezd na půdu Příbrami.

Aktuálně už je Stanciu na sedmi gólových vybídnutích, s tím, že na čelo tabulku nahrávačů mu chybí už jen jedna asistence. Jakou produktivitu lze od něj ještě do konce ročníku čekat? "Nevím, uvidíme. Nedávám si před sebe žádné konkrétní číslo gólů, nebo asistencí, kterých bych měl dosáhnout. Jsem jen rád, že můžu hrát a pomoct týmu. Doufejme, že se mi povede ještě co možná nejvíc dobrých přihrávek pro spoluhráče," pokračoval tvůrce hry, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

Bez fanoušků na tribunách to totiž stále není úplně to pravé ořechové. "Ano, určitě. Je mi líto, že musíme nyní hrát bez nich, ale o tom my nerozhodujeme. Vidíme a cítíme, že jsou naši fanoušci stále s námi. Teď jsou navíc určitě šťastní, že jsme vyhráli v takovém stylu. Neustále nás podporují a mají z těchto dvou výher určitě radost," zakončil sedmadvacetiletý středopolař, jenž v minulosti prošel také Anderlechtem.

A jak vidí jeho výkonnost právě teď šéf sešívané lavičky? "Už dříve jsem mluvil o tom, že postupem času bude Nico lepší a lepší. V jeho soukromém životě je teď řada pozitivních věcí, které se na jeho výkonech odráží. Pomáhá mu také složení středové řady s dvěma hráči za ním, což je pro něj ideálnější a hraje teď v trochu jiné pozici než na podzim. Důležitější ale je, že nyní dokážeme dávat branky z příležitostí, které Nico vytvoří. V zápasech má spoustu klíčových pasů, které jsme však dokázali proměnit shodou okolností až ve dvou posledních zápasech, předtím ne. On se samozřejmě v momentě, kdy vidí, že přihrál na gól, cítí určitě lépe, to je ten zásadní rozdíl," uzavřel Trpišovský.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.