Teclova vyspělost a práce pro tým je neskutečná, je vidět, jak mu sešívané mužstvo věří...

Teclova vyspělost a práce pro tým je neskutečná, je vidět, jak mu sešívané mužstvo věří...

Od svého příchodu do Slavie sehrál devětadvacetiletý útočník Stanislav Tecl za sešívané 48 ligových duelů, které se mu podařilo přetavit v 11 branek. Úplně to málo to není, ale najdou se lidé, kteří by si od bývalého mládežnického reprezentanta představovali ještě o něco lepší produktivitu...

V posledním ligovém kole však bývalý forvard Jihlavy, Jablonce či Plzně zaznamenal gól i asistenci a jeho výkon už měl parametry.

Hlavní trenér Jindřich Trpišovský je s Teclem spokojen, i když zrovna nebojuje o čelo kanonýrské tabulky, Jeho přednosti jsou jinde.

"Po odchodu Standy ze hřiště byl vidět markantní rozdíl ve způsobu naší hry. Je samozřejmě příjemné, když útočníci dávají góly, pro náš styl je ale rozhodující práce hráče bez míče. Když se člověk podívá na počet Standových náběhů a brejkových situací, byla na něj i penalta a v Boleslavi na sebe při gólu natáhl dva hráče, tak je vidět, že jeho vyspělost a práce pro tým je neskutečná," velebil svého svěřence se šestnácti ligovými starty v sezoně někdejší stratég Žižkova či Liberce.

Podle kouče jde o jednoho z lídrů kabiny, který může pro veřejnost vypadat nenápadně, ale jeho vliv na mužstvo je neoddiskutovatelný. "Jeho přítomnost je hrozně důležitá i kvůli zimnímu odchodu tří lídrů kabiny a je vidět, jak mu mužstvo věří. Patří mezi tahouny na hřišti i v kabině. To jsou věci, které se strašně těžko hodnotí a které vidíme spíše my, kteří jsme stále u týmu," upozornil na stránkách slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník, jehož výběr se pokusí o další výhru v řadě již v úterý u řeky Litavky proti Horváthově Příbrami.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.