Proč sedí devítigólový Musa? Teď potřebujeme co nejvíce hráčů, kteří jsou srostlí se stylem, který chceme hrát, tvrdí Trpišovský

Proč sedí devítigólový Musa? Teď potřebujeme co nejvíce hráčů, kteří jsou srostlí se stylem, který chceme hrát, tvrdí Trpišovský

Od té doby, co si Slavia stáhla Petara Musu ze Slovanu Liberec, už stihl dvaadvacetiletý chorvatský útočník naskočit v jejím dresu do šesti ligových utkáních.

Stabilní součástí základní sestavy však v Edenu není, o čemž svědčí zejména skutečnost, že v polovině zápasů začínal na lavičce náhradníků. I tak se však záhřebskému rodákovi podařilo přetavit 296 poskytnutých minut ve dvě branky, což není vůbec špatné.

Jak obhajuje vytížení bývalé součástky Viktorie Žižkov jeho přímý nadřízený Jindřich Trpišovský? "Petar samozřejmě svojí šanci dostane, počet zápasů je velký, v úterý hrajeme znova," připomněl příbramský výjezd odborník, pro kterého jsou Vršovice třetí trenérskou štací v dospělém fotbale.

Mladík, který dal na podzim za Slovan sedm ligových branek, by měl pokračovat v tvrdé práci. "Není to nic proti Petarovi, my víme, v čem je silný, zapracoval na silové složce a je to v soubojích vidět. Je tady ale teprve dva nebo tři měsíce a bude chvilku trvat, je potřeba být trpělivý," pokračoval čtyřiačtyřicetiletý kormidelník na adresu perspektivního ofenzivního hráče.

Adaptace prý stále probíhá. "Na hřišti nyní potřebujeme co nejvíce hráčů, kteří jsou srostlí se stylem, který chceme hrát. Hráčů, kterých jsou tady noví, je hodně a my okolo nich potřebujeme zkušené kluky, kteří jsou tu déle,“ vysvětlil Trpišovský, jehož stanovisko vyšlo na webu slavia.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.